ING nagrodzony przez Giełdę Papierów Wartościowych

ING Bank NV otrzymał nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych dla liderów polskiego rynku kapitałowego za największą liczbę produktów strukturyzowanych wprowadzonych do obrotu w 2013 roku.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Dzięki doskonałej współpracy pomiędzy ING, KDPW i Giełdą wprowadziliśmy do obrotu nowoczesny instrument finansowy – Certyfikat ING Turbo. Cieszy nas, że znalazł się on w grupie najbardziej dynamicznie rozwijających się instrumentów notowanych na warszawskiej giełdzie – powiedział Marek Słomski, Prezes Domu Maklerskiego ING Securities.

13 lutego br. podczas gali podsumowującej rok giełdowy 2013 wyróżniono emitentów, członków giełdy oraz autoryzowanych doradców, którzy w ubiegłym roku szczególnie przyczynili się do rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. ING Bank NV otrzymał wyróżnienie w kategorii „Rynek produktów strukturyzowanych” za największą liczbę wprowadzonych do obrotu produktów strukturyzowanych w 2013 roku.

Certyfikaty ING Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. Od tamtej pory produkt został również udostępniony inwestorom we Francji oraz w Niemczech. W czerwcu ubiegłego roku produkt zadebiutował na polskiej giełdzie. Jego instrumentami bazowymi są m.in. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. ING Turbo to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

Więcej informacji znajduje się na dedykowanej witrynie www.ingturbo.pl.

Pełny komunikat w biurze prasowym

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych