Czym są papiery wartościowe – kilka istotnych wzmianek

Czy akt własności jest papierem wartościowym?

Dla wielu z nas akt własności nieruchomości jest papierem wartościowym, bo nieruchomości różnego typu z roku na rok zyskują na wartości i dlatego można je traktować tak jak inwestycję. Rzecz jasna jeśli nastanie kryzys, to ich ceny mogą nieco spaść w dół, ale po pewnym czasie mogą ponownie poszybować do góry, Natomiast banki są właścicielami wielu nieruchomości, bo jeśli ktoś bierze kredyt na dom lub na mieszkanie, to tak naprawdę bank kupuje daną nieruchomość i może ją przejąć, jeśli dana osoba nie będzie spłacać kredytu. W czasach obecnych banki nawet udzielają kredytu na trzydzieści lub nawet na czterdzieści lat, bo konieczność spłacania takowego kredytu przechodzi z rodziców na dzieci. W tym rzecz jasna tkwi pewnego rodzaju minus, ale nie każdy tak postrzega tę kwestię, bo po tych kilkudziesięciu latach dana rodzina staje się właścicielem konkretnej nieruchomości, czyli akt własności konkretnego domu lub apartamentu wędruje do ich rąk, a gdyby jedynie wynajmowali mieszkanie, to po tych trzydziestu lub czterdziestu latach nie posiadali by aktu własności.

Papier wartościowy w formie aktu własności pojazdu.

Akt własności pojazdu też można nazwać papierem wartościowym, bo samochody też są coś warte, choć wartość popularnych pojazdów kompaktowych i użytkowych raczej spada z roku na rok, ale inaczej wygląda to w przypadku samochodów zabytkowych, które mają więcej niż trzydzieści lat. One nie tylko trzymają wartość, ale też z roku na rok drożeją. Inaczej ich sprawa wygląda tylko w czasie kryzysu ekonomicznego, wtedy właśnie ich wartość może nieco poszybować w dół, ale po kilku latach mogą odzyskać wartość i będą nadal drożeć. Akty własności części do samochodów zabytkowych, czyli akt własności silnika do auta zabytkowego to też papier wartościowy i co najciekawsze wartość części też rośnie, czyli kolekcjonerzy są zmuszeni kupować je za konkretne kwoty lub dorabiać za wysokie sumy w wyspecjalizowanych warsztatach. Z tej konkretnej przyczyny niektóre samochody są skarbonkami bez dna, a wyremontowane można sprzedać za znaczne pieniądze.

Akt własności dzieła sztuki papierem wartościowym.

Wielu z nas doskonale wie o tym, że obraz namalowany przez znanego malarza może być sporo wart, choć w jego przypadku akt własności można uznać za papier wartościowym, bo w domu aukcyjnym zaliczanym do tych lepszych nie przyjmą dzieła sztuki, które nie ma stosownej dokumentacji. Mowa tu dokładnie o tym, że te wiarygodne dokumenty sprzedaży i kupna są ważniejszymi od samego obrazu i dlatego są papierami wartościowymi, bo szanowane domy aukcyjne nie przyjmą dzieła sztuki, które nie jest ubezpieczone i nie ma kompletnej dokumentacji. Kluczowe znaczenie ma też i to, że szanowany dom aukcyjny może nawet powiadomić organy ścigania o próbie wystawienia dzieła sztuki, którego pochodzenie nie jest udokumentowanym.

Papiery wartościowe powiązane z kamieniami szlachetnymi i biżuterią.

W czasach obecnych także akt własności drogiej biżuterii jest papierem wartościowym, bo tego typu papier jest dowodem pochodzenia diamentów, które mogą znajdować się w złotym naszyjniku. Na dokładkę taki papier wartościowy udowadnia też i to kto i kiedy wykonał dany naszyjnik. Ta forma kontroli przedmiotów drogocennych jest na chwilę obecną normą, bo jeszcze jakiś czas temu handlowano diamentami i wyrobami z tych drogocennych kamieni bez stosownych dokumentów i ten proceder nadal trwa, ale szanujące się domy aukcyjne nie sprzedadzą biżuterii bez dokładnej dokumentacji i co najważniejsze zgłoszą kogoś, kto będzie chciał sprzedać w ten sposób przedmiot wartościowy, po to by oegany ścigania sprawdziły daną osobę i po to by nie utracić reputacji.

 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych