ING przekonuje, że oszczędzania można się nauczyć

W ramach trwającej kampanii konta oszczędnościowego ING Bank Śląski przygotował dla internautów „Program 21 dni”. Aplikacja zawiera porady i praktyczne przykłady pomagające w wypracowaniu nawyku systematycznego oszczędzania. Osiągnięcie celu wspierają popularni blogerzy, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi oszczędzania w różnych obszarach życia.

Celem naszego programu jest pomoc w nauce oszczędzania. Popularna w internecie zasada mówi, że właśnie 21 dni wystarczy, by robiąc coś regularnie wykształcić w sobie dobry nawyk. Idea ta została przez nas przeniesiona na grunt oszczędzania. Zaproponowaliśmy internautom udział w interaktywnym treningu, który ma pomóc w wyrobieniu w sobie systematyczności w odkładaniu pieniędzy – powiedziała Barbara Pasterczyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej w ING Banku Śląskim.

Oszczędzanie to powtarzanie, dlatego udział w programie polega na codziennej nauce odkładania wirtualnych pieniędzy przez 21 dni. W systematycznym oszczędzaniu internautów wspierają Karinka i Jacek, bohaterowie spotów telewizyjnych banku. Poza szansą na wypracowanie nawyku oszczędzania, każdego dnia na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody np. w postaci kodów na e-booki. Po 21 dniach wszyscy, którzy systematycznie oszczędzali wirtualne pieniądze, otrzymają nagrodę gwarantowaną – kod VOD na 21 filmów. O tym, jakie tytuły znajdą się w tym filmowym pakiecie zdecydują sami internauci w drodze głosowania na profilu banku na portalu Facebook.

W czasie trwania zabawy poradami i wskazówkami dotyczącymi oszczędzania będą dzielić się popularni blogerzy i dziennikarze. Monika Mikowska z jestem.mobi podpowie, jak aplikacje mobilne pomagają oszczędzać nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze. Maciej Gis z Autokult.pl doradzi, jak ekonomicznie jeździć samochodem, a Wojciech Boczoń z Bankier.pl przedstawi narzędzia ułatwiające zarządzanie domowym budżetem. Nowe technologie i rozwiązania pomagające w oszczędzaniu przedstawi Grzegorz Marczak z Antyweb.pl, a o podróżach, które nie zrujnują naszego budżetu, opowie Patryk Świątek z Paragonzpodróży.pl.

Jest to kolejny po platformie edukacyjnej Zafinansowani.pl projekt ING Banku Śląskiego skierowany do internautów, w którym nie tylko przekonujemy ich, że oszczędzania można się nauczyć, ale także dajemy konkretne rady i narzędzia, jak to zrobić.

Za strategię, koncepcję kreatywną oraz realizację kampanii w internecie i przygotowanie „Programu 21 dni” odpowiada agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine. Strona programu dostępna jest pod adresem www.ingbank.pl/program21dni.

Pełny komunikat w biurze prasowym

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych