Alibaba nie kupi Allegro

Przed kilkoma dniami media obiegła informacja o tym, że południowoafrykański Naspers zamierza sprzedać Allegro. Wówczas Reuters poinformował, że wśród chętnych do zakupu polskiego portalu aukcyjnego, powstałego w 1999 roku, znajduje się chiński gigant Alibaba.

Rzecznik Alibaba Group uciął te spekulacje twierdząc, że firma z Państwa Środka nie jest zainteresowana polskim portalem aukcyjnym. Eksperci oceniają, że taka inwestycja mogła by być nieopłacalna dla firmy, gdyż już działa na naszym rynku jej portal AliExpress.

Poza Allegro, w rękach inwestorów z Południowej Afryki należą również takie serwisy jak otoMoto.pl, OLX.pl, Ceneo.pl i PayU.pl. Sam portal Allegro ma około 14 milionów klientów. Koszt przejęcia serwisu wycenia się na ok. 3 mld EUR. Analitycy rynku wśród zainteresowanych przejęciem Allegro dopatrują się również portalu eBay, funduszu CVC Capital Partners i grupy Onet oraz WP.

Miejmy nadzieję, że bez względu na to kto przejmie portal aukcyjny, zmiany przełożą się na lepszą obsługę użytkowników, szczególnie prywatnych sprzedawców, dzięki którym Allegro zbudowało swoją potęgę, a od jakiegoś czasu traktuje ich po macoszemu.

 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych