Kantory online poza nadzorem

 

 

   Czy kantorom internetowym można ufać? Sami właściciele od dłuższego czasu zabiegają o urząd nadzorujący ich działanie.

 

W samym 2014 roku przez kantory internetowe przepłynęło ponad 30 miliardów złotych. Skala działania takich firm od tego czasu bardzo wzrosła i oczywiście nadal rośnie, lecz potencjalny kantor on-line nadal pozostaje poza kręgiem zainteresowań organów kontroli rynku. Jakie skutki może to nieść za sobą i czy jesteśmy bezpieczni podczas korzystania z takich wygodnych i nowoczesnych rozwiązań?

Pierwszy kantor internetowy rozpoczął swoją działalność już bardzo dawno temu i wiele po drodze się zmieniło. Pół roku temu, takich firm w naszym kraju było już około 50, więc aktualnie ich liczba z pewnością nieco wzrosła. Internetowy kantor walutowy doceniają wszyscy, którzy pragną wygodnie zakupić lub sprzedać walutę po atrakcyjnym kursie. Zwykły kantor stacjonarny nie ma szans konkurować z tym internetowym, jeżeli chodzi o kwestię kursów. Z usług wspomnianych kantorów korzystają w dużej mierze przedsiębiorcy, których firmy zajmują się eksportem lub importem towarów, co wiąże się z częstą koniecznością dokonywania transakcji w obcych walutach. Oszczędzają w ten sposób nie tylko czas, ale również pieniądze.

Istnieje również nieco ciemniejsza strona takich kantorów, gdyż powierzamy nasze pieniądze przedsiębiorstwom, które w nikłym stopniu podlegają jakiejkolwiek kontroli. Organy odpowiedzialne za wydawanie licencji oraz kontrole stacjonarnych kantorów stanowczo umywają ręce, jeżeli chodzi o ich internetowe odpowiedniki. Do czego może doprowadzić taka sytuacja? Miejmy nadzieję, że ktoś pomyśli o tym odpowiednio wcześnie – zanim jakiś nieuczciwy przedsiębiorca postanowi uciec z plecakiem pełnym pieniędzy. Objęcie nadzorem kantorów internetowych wcale nie jest żadnym ciosem wymierzonym w przedsiębiorców prowadzących takie firmy, lecz wyrównaniem prawa, które aktualnie nierówno traktuje osoby zajmujące się tym samym biznesem. Co więcej, firmy działające w sektorze internetowej wymiany walut same domagają się ustanowienia kontroli nad tym rynkiem, gdyż może to zaoszczędzić im w przyszłości wielu problemów oraz pomoże wygrać z nieuczciwą konkurencją.

 

 

 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych