Rola i zadania kancelarii adwokackiej

Kancelaria adwokacka pełni bardzo ważną funkcję, szczególnie dla osób, które potrzebują prawnej pomocy.

 

Jest coraz więcej spornych spraw, ponieważ prawo polskie jest bardzo zawiłe. Można je interpretować na różne sposoby, a do tego zdarzają się dość liczne konflikty których ludzie sami nie potrafią rozwiązać. Aby można było rozstrzygnąć kto ma rację i uznać błąd drugiego, potrzebny jest do tego adwokat. Prowadzi on sprawy różnego rodzaju, zarówno cywilne jak i dla osób prowadzących własną firmę.

 

Spory mogą być na tle rodzinnym, z powodu dzieci, a także na tle podatkowym, skarbowym, czy pracowniczym. Kancelaria współpracuje z wieloma prawnikami, po to aby klienci mogli uzyskać poradę bardzo szybko. Jest to pierwszy etap całego procesu, a jeśli okaże się, że sprawa musi być rozwiązana w sądzie, wówczas adwokat broni swojego klienta. Przez okres pierwszych tygodni musi zebrać dowody na niewinność, co nie jest łatwym zadaniem przy sprawach bardziej skomplikowanych. Najtrudniej udowodnić uczciwość przedsiębiorców, czy też osób powiązanych ze sobą rodzinnie, ponieważ w grę wchodzą spore emocje. Do najbardziej popularnych spraw należy udowodnienie ojcostwa dla dziecka, naruszenie praw pracowniczych, nie płacenie podatków, czy też odzyskanie alimentów. Same porady prawne nie kosztują tak dużo, jak się wydaje, ponieważ dopiero sprawy w sądzie okazują się bardzo kosztowne, tym bardziej jeśli jest ich kilka zanim nastąpi rozstrzygnięcie sprawy. Adwokat także otrzymuje swoją część, za poświęcony czas, a także uzyskanie rzeczowej wiedzy dla danej sprawy.

 

Kancelaria adwokacka ma spore doświadczenie dlatego warto zaufać adwokatom, którzy dla niej pracują. Nie jest to jedna osoba, ponieważ każdy z adwokatów specjalizuje się w innej dziedzinie. Na pewno można liczyć na wsparcie w sprawach powiązanych z prawem spadkowym, cywilnym, administracyjnym, a także rodzinnym. Należy pokazać adwokatowi wszelkie dokumenty ułatwiające uzyskanie dowodów. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to adwokat kontaktuje się telefonicznie, jak też e-mailowo czy bezpośrednio zapraszając do biura na rozmowę. Adwokat oczekuje szczerości, tak aby mógł bronić klienta z pełnym przekonaniem o jego niewinności. Ponadto kwalifikacje wieloletnie jakie posiada świadczą o tym, że jest dobry w tym co robi. łatwo to sprawdzić choćby poprzez opinię poprzednich klientów, których bronił. Adwokat musi mieć ukończone studia, odpowiedni staż i specjalne licencje pozwalające pracować mu w tak trudnym zawodzie. Broni klienta aż do momentu, gdy zrobi wszystko, co w jego mocy na rzecz klienta.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych