Ponad 100 tysięcy lokat PKO Pierwszy Kapitał!

W niespełna trzy miesiące od wprowadzenia oferty klienci założyli ponad 100 tysięcy lokat PKO Pierwszy Kapitał. Produkt ten został przygotowany z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 12 lat, którzy chcą zabezpieczyć ich finansową przyszłość.

Lokata PKO Pierwszy Kapitał pozwala na długoterminowe, 12-letnie oszczędzanie na dowolny cel wyznaczony przez rodzica – zgromadzone środki można przeznaczyć na studia, pierwszy samochód czy wkład własny na mieszkanie dla dziecka. Klienci mogą wybierać spośród pięciu programów oszczędzania, które różnią się wysokością comiesięcznych dopłat oraz premią odsetkową. Wśród zakładanych lokat największą popularnością cieszą się programy ze składką 100, 200 i 500 zł.

– Rodzice wiedzą, że długoterminowe oszczędzanie to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku finansowego wsparcia w przyszłości. Cieszę się, że z naszą ofertą trafiliśmy w dziesiątkę, świadczy o tym imponująca liczba założonych lokat w tak krótkim czasie. Z uwagi na unikalność produktu i bezpieczeństwo lokowania środków w naszym Banku spodziewaliśmy się dużego zainteresowania taką formą oszczędzania dla najmłodszych – mówi Adam Frankowski, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych.

W momencie otwarcia rachunku lokaty PKO Pierwszy Kapitał jej posiadacz deklaruje wnoszenie systematycznych comiesięcznych wpłat w formie bezpłatnego zlecenia stałego – w wysokości zgodnej z wybranym programem oszczędzania. Im większa kwota comiesięcznych dopłat, tym większa premia odsetkowa. Aby ją uzyskać należy zgromadzić na koniec każdego miesiąca oszczędzania wymagane saldo dla danego programu oszczędzania. Pierwsza kapitalizacja odsetek następuje po 24 miesiącach, kolejne co pół roku. W każdym miesiącu oszczędzania można dokonać maksymalnie dwóch dopłat do lokaty w wysokości zgodnej z wybranym programem oszczędzania. Jeden klient może otworzyć maksymalnie 5 rachunków lokaty PKO Pierwszy Kapitał – po jednym z każdego programu oszczędzania. Środki pieniężne gromadzone na lokacie oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej. Podstawą naliczenia odsetek jest stawka referencyjna WIBOR 3M, a zmiana oprocentowania następuje co kwartał. Szczegóły oferty dostępne są na stronie www.pkobp.pl

Z kolei od 20 do 31 stycznia br. klienci Inteligo mogą skorzystać z gwarantowanego zysku 3,50 proc. w skali roku na lokacie 24 miesięcznej. Aby zacząć oszczędzać wystarczy 1500 zł – nie ma żadnych ograniczeń dla kwoty maksymalnej. Lokata 24M to opłacalna inwestycja nawet na krótszy odcinek czasu – w przypadku wcześniejszej wypłaty środków klienci otrzymają aż połowę naliczonych odsetek.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych