Płatności bezstykowe i kody QR na opłatomatach PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski, jako pierwszy na rynku, udostępnił na opłatomatach możliwość dokonania płatności bezstykowo za pośrednictwem kart PayPass Mastercard oraz payWave Visa. Dzięki takiemu rozwianiu łatwiej i szybciej można zapłacić podatek czy wnieść opłatę za wydanie prawa jazdy lub dowodu osobistego.

Opłatomaty PKO Banku Polskiego to nowatorskie rozwiązanie, które stanowi alternatywę dla okienka kasowego. Samoobsługowe urządzenie umożliwia dokonywanie płatności za pomocą ekranu dotykowego, jak również poprzez zeskanowanie faktury lub decyzji podatkowej zawierającej kod dwuwymiarowy (QR).

– Wykorzystanie kodów dwuwymiarowych (QR) umieszczanych na decyzjach podatkowych lub fakturach, to optymalne rozwiązanie umożliwiające maksymalnie skrócenie czasu realizacji transakcji, która ogranicza się do zeskanowania kodu i dokonania płatności bez konieczności wyboru jej rodzaju oraz wpisania przez płatnika danych identyfikacyjnych. Jeżeli dodamy do tego możliwość płatności bezstykowych, realizacja opłat staje się bardzo wygodna – podkreśla Konrad Grajeta, dyrektor Departamentu Produktów Zarządzania Środkami Finansowymi.

Opłatomaty PKO Banku Polskiego wyróżniają się także na rynku przyjaznym dla użytkownika interfejsem i czytelną grafiką. Z powodzeniem funkcjonują już w trzech Centrach Obsługi Mieszkańców we Wrocławiu. Dzięki nim możliwe jest wygodne opłacenie podatków, wniesienie opłaty za rejestrację samochodu, prawo jazdy oraz uiszczenie opłaty skarbowej. W ostatnim czasie katalog opłat został rozszerzony o opłaty z zakresu Wydziału Architektury oraz Geodezji. W niedługim czasie PKO Bank Polski uruchomi kolejne opłatomaty w nowych urzędach w Szczecinie i Stargardzie Szczecińskim.

Opłatomaty to urządzenia szczególnie dedykowane dla jednostek samorządu terytorialnego, gdzie z powodzeniem są wykorzystywane. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zastosować urządzenia w innych jednostkach w których odbywa się obsługa osób dokonujących płatności w okienkach kasowych.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych