“Innowator 2013” dla PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski drugi rok z rzędu uznano za najbardziej innowacyjną firmę sektora bankowego w trzeciej edycji rankingu tygodnika Wprost. W konkursie wyróżniono firmy, które przyczyniają się do rozwoju innowacji oraz zwiększają konkurencyjność polskiej gospodarki.

Bank został nagrodzony za sukcesywne inwestowanie w nowoczesne procesy, wprowadzając na rynek nowatorskie usługi i rozwiązania technologiczne we wszystkich segmentach rynku.

Potwierdzeniem jest uruchomienie PKO Junior, czyli bankowości dla dzieci poniżej 13. roku życia, będącej rozszerzeniem zrewitalizowanego SKO. Bank zaoferował dzieciom bezpłatne i bezpieczne PKO Konto Dziecka, z atrakcyjnym oprocentowaniem i powiązane z kontem rodzica. W ramach nowej oferty dzieci poprzez swoje osobiste konta internetowe inicjują przelewy, otrzymują kieszonkowe oraz oszczędzają na określone cele. Do tej pory otwartych zostało 45 tys. takich kont.

Bank jest również autorem nowatorskiego rozwiązania IKO – bankowości mobilnej czwartej generacji łączącej w jednej aplikacji funkcje bankowe jak: sprawdzanie salda, historii rachunku, przelewy z płatniczymi: płacenie za zakupy w sklepach tradycyjnych, internetowych, wypłaty z bankomatów, przelewy na numer telefonu czy generowanie czeków do użycia offline. Aplikacja początkowo kierowana dla klientów Banku, od września dostępna jest dla wszystkich za pośrednictwem portmonetki IKO. Aplikacji używa obecnie ponad 65 tys. osób. W związku z szybkim rozwojem i sukcesem tej formy bankowania trwają prace nad budową lokalnego standardu płatności mobilnych w porozumieniu z innymi bankami.

Z kolei w segmencie korporacyjnym dla jednostek samorządowych PKO Bank Polski jako pierwszy na rynku wprowadził opłatomaty, dzięki którym mieszkańcy bezgotówkowo, przy użyciu karty płatniczej mogą dokonywać płatności na rzecz miasta: uiszczać podatki lub opłaty skarbowe.

Nagrodę „Innowatora 2013” w imieniu PKO Banku Polskiego podczas uroczystej gali odebrał Wiceprezes Zarządu Piotr Alicki, odpowiedzialny za obszar Informatyki i Usług.

– Wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, zarówno po stronie technologicznej, jak i produktowej pozwala jeszcze lepiej spełniać oczekiwania i potrzeby klientów. Cieszę się, że w warunkach rosnącej konkurencji po raz kolejny działania PKO Banku Polskiego zdobyły uznanie Kapituły Konkursu – powiedział Piotr Alicki.

Innowatory Wprost przyznawane są w kilku kategoriach, kluczowych z punktu widzenia rozwoju gospodarki. Zestawienie tygodnika zostało przygotowane w oparciu o Listę 500 Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce autorstwa zespołu naukowców z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Na jej bazie redakcja tygodnika Wprost dokonała wyboru firm, które uznano za liderów innowacji w wybranych, najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych