Firma HUAWEI zbudowała Centrum Sieci Szkieletowej na Podkarpaciu

Warszawa, 27 stycznia 2014: HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), stworzył od podstaw Centrum Sieci Szkieletowej na potrzeby projektu realizowanego przez Aero2 – polskiego dostawcę bezpłatnego Internetu. Dzięki tej współpracy, ponad 97 procent mieszkańców województwa podkarpackiego może od początku 2014 roku korzystać z dwóch innowacyjnych usług komercyjnych wprowadzonych przez Aero2 – SpeedNet i AeroPocket.

W ramach realizacji projektu, na terenie województwa podkarpackiego, firma HUAWEI stworzyła Centrum Sieci Szkieletowej. Zostało ono zbudowane w oparciu o architekturę IMS zgodną ze specyfikacją 3GPP dostarczając rozwiązania o wysokim poziomie niezawodności i wydajności. Zastosowana architektura umożliwi w przyszłości łatwe poszerzanie portfolio proponowanych usług.

Odbydwie usługi działają na terenie województwa podkarpackiego i rozlokowanych tam 114 stacji bazowych. Koszt każdej z nich to 200 PLN. Karta SIM wydawana jest bezpłatnie, natomiast jej wymiana to koszt 200 PLN. W ramach oferty, Aero2 nie zapewnia komunikatora Internetowego obsługującego protokół SIP.

W modelu prepaid Aero2 świadczy dwie usługi:
• AeroPocket – transmisja danych do nielimitowanej komunikacji pomiędzy abonentami usług w wykorzystaniem protokołu SIP. Usługa polega na czasowym udostępnieniu nielimitowanej transmisji danych dla potrzeb otwarcia i podtrzymywania sesji w protokle SIP. Pozwala ona użytkownikowi posiadającemu komunikator Internetowy obsługujący protokół SIP na prowadzenie łączności z wykorzystaniem technologii HSPA+ (UMTS 900MHz) w zakresie trzech kolejno zarejestrowanych sektorów stacji bazowych.
• SpeedNet – radiowy dostęp do szerokopasmowego Internetu (z prędkością do 28 Mbit/s). Usługa polega na udostępnianiu transmisji danych z wykorzystaniem technologii HSPA+ (UMTS 900MHz). Pozwala ona użytkownikowi korzystać z dostępu do Internetu w ramach posiadanego limitu transmisji danych (25 GB).

Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) dalej funkcjonuje na terenie całego krajuna dotychczasowych zasadach. Obecnie w zasięgu sieci Aero2 jest około 29 mln mieszkańców Polski.

Projekt „HSPA+, milowy krok w kierunku technologii LTE” jest współfinansowany ze środków Unni Europejskiej przyznawanych spółce w ramach Działania 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” Programu Operacyjnego Innowcyjna Gospodarka.

HUAWEI
HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma jest liczącym się na światowym rynku producentem modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. HUAWEI współpracuje ze wszystkimi największymi spółkami telekomunikacyjnymi w ponad 100 krajach. Z rozwiązań firmy korzystają m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN. HUAWEI jest firmą globalną, operującą w 140 krajach, zatrudniającą ponad 150 tysięcy pracowników, z czego aż 46% pracuje w 16 centrach badawczo-rozwojowych. Firma dba o rozwój nowych technologii – 13% rocznego dochodu jest inwestowane w badania i rozwój. W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. Od 2008 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery), a od 2011 roku dostępne są w Polsce także telefony, smartfony i tablety HUAWEI.
Kontakt dla mediów:
Jolanta Stryjczak
Corporate Communications & PR Manager
HUAWEI Sp. z o.o.
kom: 607 147 494
jolanta.stryjczak@huawei.com

Karol Czyżewski
Account Executive
Monday PR
kom:
joanna.manarczyk@mondaypr.pl

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych