Netia wygrała kolejny duży przetarg

Netia zawarła z Agencją Rynku Rolnego kontrakt na uruchomienie i utrzymanie sieci transmisji danych pomiędzy centralą klienta i jego kilkunastoma oddziałami. Umowa podpisana została na trzy lata. To już kolejny tego typu sukces Netii w tym roku.

Netia wygrała przetarg publiczny Agencji Rynku Rolnego na uruchomienie i utrzymanie sieci transmisji danych pomiędzy centralą klienta i jego 16 oddziałami. W zakres świadczonych usług wchodzi również dostarczanie szerokopasmowego dostępu do internetu oraz kolokacja urządzeń klienta z uwzględnieniem szczególnych norm zarządzania bezpieczeństwem informacji.

W ramach umowy siedziba Agencji uzyska bieżący dostęp do danych przetwarzanych w wydzielonej lokalizacji (Data Center) Netii za pośrednictwem dwóch niezależnych, dedykowanych łączy transmisji IP.

Agencja Rynku Rolnego wybrała ofertę Netii w przetargu publicznym, jako najkorzystniejszą spośród czterech zgłoszonych propozycji. Do przetargu, oprócz Netii, stanęły trzy firmy, rozpoznawane w zakresie zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych: TP SA, Exatel oraz GTS Poland, który był dotychczasowym dostawcą usług. Wartość zawartej umowy to ponad 850 tys. zł brutto.

To już kolejny wygrany przez Netię w tym roku przetarg na świadczenie usług transmisji danych w sieciach rozległych (Urząd Dzielnicy Śródmieście, TVN24). W styczniu br. Netia wygrała m.in. przetarg organizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), w ramach którego przez 2 lata będzie świadczyć usługi transmisji danych dla jednostek organizacyjnych instytucji oraz usług Wi-Fi dla centrali UKE. Wartość kontraktu (UKE wybierał spośród ofert tych samych operatorów co ARR) ustalono na 3,8 mln zł brutto.

***

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych