Czy pożyczki przez internet są bezpieczne?

Dzisiaj normą jest, że nasze życie coraz bardziej uzależnione jest od Internetu. Za jego pośrednictwem robimy zakupy, czy podtrzymujemy znajomości. Sektor finansowy nie stoi w tyle. Przy zakładaniu nowego rachunku w banku standardem jest internetowa wersja konta. Przelewy bankowe wykonujemy z automatu, przy kilku kliknięciach myszką.

 

Sfera kredytowa i pożyczkowa dopiero rozpoczyna swoją ekspansję online. Jednak systematycznie przybywa coraz więcej użytkowników, którzy decydują się na wzięcie zobowiązania finansowego przez Internet. Kredyty to na pewno duże zobowiązanie, na które decydujemy się przy większych kwotach. Pożyczki to z kolei rozwiązanie tych, którzy potrzebują mniejszych kwot, które spłacane będą w stosunkowo krótkim czasie. Warto zatem  przyjrzeć się dokładniej internetowym pożyczkom i sprawdzić, jak przebiega procedura ich zaciągnięcia.

 

Jak to działa?

 

Pożyczki online udzielane są w przeciągu zaledwie kilkunastu minut. Wszystko to za sprawą redukcji formalności do minimum. Jest to rozwiązanie szybkie, bez zbędnych dokumentów. Z jednej strony można założyć, że jest to produkt idealny, ale z drugiej – pojawia się obawa o bezpieczeństwo takich transakcji. Postaramy się więc przybliżyć pokrótce działanie pożyczek online.

 

1)      Wypełnij formularz

 

W formularzu zgłoszeniowym należy podać podstawowe dane osobowe: imię, nazwisko, adres zamieszkania. W kolejnym etapie potrzebne będą bardziej szczegółowe informacje, np. numer konta, dochody, średnie miesięczne wydatki.

 

2)      Czekaj na decyzję

 

Po wypełnieniu formularza należy wysłać go do firmy pożyczkowej. W przeciągu kilku minut zapada decyzja, czy pożyczka zostanie udzielona. Następnie klient otrzymuje umowę.

 

3)      Zapoznaj się z umową

 

Jeśli klient otrzymał pożyczkę, otrzymuje umowę drogą elektroniczną. Podstawową zasadą jest szczegółowe zapoznanie się z umową. Jeśli nie pojawią się żadne wątpliwości, w kilka minut po podpisaniu umowy pieniądze powinny znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy.

 

Podejmij rozważną decyzję

 

Szybkość i łatwość udzielania pożyczek przez Internet to duży plus. Po stronie klienta leży zapoznanie się z ofertą firm pożyczkowych i wybranie tej, która najbardziej mu odpowiada. Wiadomo, że każda firma będzie chwaliła się swoimi zaletami, a w rzeczywistości może okazać się, że mają one niewiele wspólnego z tym, jak jest naprawdę. Warto prześledzić fora internetowe, na których prawdziwi klienci firm wyrażają swoje opinie.

 

Dodatkowo prowadzonych jest wiele rankingów firm, usług i ofert w branży finansowej. Posilenie się opinią ekspertów będzie na pewno cenną wskazówką przy wyborze firmy pożyczkowej. Kolejnym atutem firm pożyczkowych, jest na pewno doświadczenie, które świadczy o tym, że firma ma zadowolonych klientów. – Pozyczkomat.pl jest usługą nową na rynku polskim. Jednak już od kilku lat prowadzimy działalność na rynku skandynawskim i w zachodniej Europie. Dzięki temu zdobyliśmy cenne doświadczenie, z którym mogliśmy rozpocząć działalność w Polsce. Lata praktyki pozwoliły na stworzenie oferty, która z pewnością jest konkurencyjna – zapewnia Sylwia Ambroziak Dyrektor Zarządzający z firmy Friendly Finance.

 

Rynek firm specjalizujących się w pożyczkach online systematycznie rośnie.  Jest to dobre rozwiązanie dla szybkiego pozyskania pieniędzy, ale na pewno decyzja o wyborze firmy musi być przemyślana. Warto poświęcić chwilę na prześledzenie różnych ofert, by mieć pewność, że angażujemy się w sprawdzoną usługę.

One Response to “Czy pożyczki przez internet są bezpieczne?”

  1. Nie często spotyka się tak ciekawe artykuły, gratulacje

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych