Konto firmowe Meritum Banku przez Internet nawet w 15 minut

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą otworzyć przez Internet konto firmowe w Meritum Banku nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu, bez konieczności czekania na kuriera, czy wizyty w placówce. Nie muszą też przedstawiać dokumentów rejestrowych, bowiem ich dane są weryfikowane w bazie CEiDG.

Otwarcie konta firmowego w Internecie bez konieczności czekania na kuriera czy wizyty w placówce jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej, elektronicznej metody weryfikacji danych klienta. Meritum Bank sprawdza zgodność danych klienta wpisanych przez niego we wniosku o otwarcie rachunku z danymi zawartymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz danymi z przelewu przychodzącego z dotychczasowego konta firmowego w innym banku.

– Wprowadzenie możliwości zakładania rachunku firmowego w procesie, który w całości odbywa się on-line, to kolejny element naszej strategii rozwoju usług dla firm, która zakłada m.in. ograniczanie do minimum formalności i liczby papierowych dokumentów wymaganych od klienta – mówi Marcin Kołakowski, dyrektor departamentu bankowości oddziałowej i przedsiębiorstw Meritum Banku. – Dzięki temu rozwiązaniu klienci już na pierwszym etapie kontaktu z Bankiem mogą przekonać się, że korzystanie z naszych usług jest naprawdę łatwe i szybkie – dodaje.

Meritum Bank umożliwił wykonanie przelewu potwierdzającego wolę zawarcia umowy rachunku nie tylko za pomocą standardowego przelewu, ale także e-przelewu, co pozwala na niemal natychmiastową weryfikację danych klienta i skrócenie czasu zakładania rachunku nawet do 15 minut.

Decydując się na potwierdzenie tożsamości za pośrednictwem e-przelewu klient w końcowym etapie wypełniania wniosku o otwarcie rachunku wybiera ikonkę banku, w którym już ma konto firmowe, po czym system automatycznie przenosi go do strony logowania tego banku (podobnie jak przy dokonywaniu płatności w sklepach internetowych). Po zalogowaniu klient widzi uzupełnioną formatkę przelewu na 1 zł, którą wystarczy jedynie zatwierdzić, by e-przelew został zrealizowany i konto firmowe zostało otwarte i aktywowane już w 15 minut. Partnerem Banku w zakresie wprowadzonego rozwiązania jest trójmiejska firma Blue Media. W przypadku standardowego przelewu, klient musi samodzielnie zlecić przelew w swoim dotychczasowym banku, zaś czas jego realizacji jest zgodny z sesjami przelewów Elixir.

Z nowego rozwiązania Meritum Banku mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy posiadają konto firmowe w jakimkolwiek innym banku w Polsce. W przypadku pozostałych form prawnych (spółek osobowych, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnych oraz stowarzyszeń, fundacji, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni) Meritum Bank umożliwia otwarcie rachunku bez wizyty w oddziale i przedstawiania bankowi dokumentów rejestrowych – klient podpisuje umowę w dogodnym dla siebie czasie i miejscu w obecności kuriera.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych