Deutsche Telekom kupuje GTS Central Europe

 Zwiększona zdolność do świadczenia klientom biznesowym innowacyjnych, ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych.
 Akwizycja jest uzupełnieniem dla mobilnej infrastruktury Deutsche Telekom na europejskich rynkach.
 Wzmocniona pozycja na rynku usług dla klientów międzynarodowych.

Deutsche Telekom wzmacnia swoją pozycję w segmencie usług B2B kupując GTS Central Europe (GTS) za łączną kwotę 546 milionów euro. Deutsche Telekom dzięki GTS zwiększy swoje możliwości oferowania ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych, jak również dostarczania zintegrowanych produktów w krajach, gdzie DT posiada obecnie ograniczoną stacjonarną infrastrukturę dostępową.

„Inwestujemy na przekór trendom. GTS jest kolejnym elementem rozwoju naszej pozycji rynkowej w oparciu o integrację usług mobilnych i stacjonarnych. Wzmacnianie naszej pozycji na rynku biznesowym jest jednym z najważniejszych elementów naszej strategii,” powiedział Timotheus Höttges, członek zarządu Deutsche Telekom do spraw finansowych.

„Ten zakup zwiększy nasze możliwości świadczenia innowacyjnych, ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych. GTS idealnie pasuje do naszego portfolio. Z dodatkowej infrastruktury stacjonarnej najbardziej skorzystają nasze spółki zależne w Polsce i Czechach skupione dotychczas na usługach mobilnych,” powiedziała Claudia Nemat, Członek Zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami Grupy oraz technologię.

GTS jest jednym z wiodących dostawców usług telekomunikacyjnych opartych o infrastrukturę w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka posiada rozległą infrastrukturę sieciową oraz centra danych, jak również szeroki wachlarz usług przeznaczonych dla klientów biznesowych. W 2012 roku GTS osiągnął przychody na poziomie 347 milionów euro i EBITDA w wysokości 87 milionów euro bez uwzględnienia aktywów na Słowacji, które pozostaną własnością sprzedającego zgodnie z warunkami transakcji.

Deutsche Telekom kupuje GTS od konsorcjum międzynarodowych funduszy inwestycyjnych, w tym Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital i M/C Partners, które aktywnie rozwijały firmę w ciągu ostatnich sześciu lat. Obecni i przyszli klienci GTS będą czerpali ogromne korzyści wynikające ze wsparcia Deutsche Telekom, które posiada rozległą europejską i światową sieć telekomunikacyjną, dostęp do stacjonarnych i mobilnych usług oraz zasoby finansowe. Pełna ciągłość procesów biznesowych dla wszystkich klientów będzie zagwarantowana.

„Postrzegamy Grupę DT jako najlepszego partnera dla GTS i jesteśmy zadowoleni z korzyści oraz możliwości, jakie stwarza ona dla naszych klientów i pracowników”, powiedział Danny Bottoms, Prezes Zarządu GTS Central Europe.

Transakcja wymaga zgody organów regulacyjnych.

Deutsche Telekom AG
Corporate Communications
Tel.: +49 (0) 228 181 – 4949
E-mail: media@telekom.de

Więcej informacji dla przedstawicieli mediów jest dostępnych na stronach: www.telekom.com/media oraz www.telekom.com/photos

twitter.com/deutschetelekom

O Deutsche Telekom
Grupa Deutsche Telekom jest jedną z wiodących światowych korporacji telekomunikacyjnych, która obsługuje 140 miliony klientów usług mobilnych, 31 miliony linii stacjonarnych i ponad 17 milionów linii szerokopasmowych (dane na 30 września 2013). Grupa świadczy usługi i produkty dla sieci stacjonarnych, telefonii komórkowej, Internetu oraz IPTV, a także oferuje rozwiązania ICT dla klientów biznesowych i korporacyjnych. Deutsche Telekom jest obecny w około 50 krajach i zatrudnia ponad 230 tysięcy pracowników na całym świecie. Grupa wypracowała w roku finansowym 2012 przychody w wysokości 58,2 miliarda euro; ponad połowa z nich pochodziła spoza Niemiec (dane na 31 grudnia 2012).

O GTS:
GTS Central Europe jest jednym z czołowych dostawców zintegrowanych usług telekomunikacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce spółką należącą do Grupy jest GTS Poland. GTS posiada własną infrastrukturę światłowodową i sieć centrów danych w całym regionie. W Czechach, Polsce, na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii Grupa wykorzystuje infrastrukturę szkieletową i rozległe sieci lokalne oferując szerokie portfolio usług. GTS łącząc najnowocześniejszą technologię z możliwościami własnej sieci, dostarcza najwyższej jakości rozwiązania telekomunikacyjne dostosowane do potrzeb klientów, począwszy od podstawowych usług głosowych i transmisji danych po kompleksowe, wirtualne sieci prywatne i zarządzane usługi centrum danych. Dzięki bogatemu, niemal 20 letniemu doświadczeniu w prowadzeniu działalności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, GTS dostarcza zaawansowane usługi dla 38 tysięcy klientów, przedsiębiorstw, jednostek administracji państwowej i operatorów telekomunikacyjnych. Więcej informacji

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych