15 minut i konto osobiste w Meritum Banku gotowe!

W Meritum Banku klienci mogą zakładać w pełni funkcjonalne konta osobiste przez Internet, bez konieczności czekania na kuriera czy wizyty w placówce. Tożsamość klientów jest weryfikowana za pomocą przelewu standardowego lub e-przelewu. Dzięki wykorzystaniu do tego celu e-przelewu, Meritum Bank – jako jedyny w Polsce – skrócił czas zakładania rachunku do 15 minut.

– Chcemy być w pełni internetowi już na pierwszym etapie kontaktu z klientem, czyli już przy zakładaniu konta osobistego – mówi Piotr Stankiewicz, Dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych i Inwestycyjnych Meritum Banku. – Liczymy, że dzięki uproszeniu i znacznemu przyspieszeniu procesu otwierania rachunku osobistego, liczba ich aktywnych posiadaczy będzie rosła jeszcze bardziej dynamicznie – dodaje.

Otwarcie konta osobistego w Internecie bez konieczności czekania na kuriera czy wizyty w placówce jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej, elektronicznej metody weryfikacji tożsamości klienta. Potwierdzana jest ona poprzez wykonanie przez klienta przelewu z banku, w którym dotychczas prowadził rachunek. Meritum Bank sprawdza zgodność danych klienta wpisanych przez niego we wniosku o otwarcie rachunku z danymi klienta na przelewie przychodzącym z innego banku.

Meritum Bank umożliwił weryfikację tożsamości nie tylko za pomocą standardowego przelewu, ale także – jako jedyny bank w Polsce – e-przelewu, co pozwala na niemal natychmiastową weryfikację danych klienta i skrócenie czasu zakładania konta do 15 minut, bez konieczności oczekiwania na sesje Elixiru.

– Klienci oczekują, że także w bankach wszystkie sprawy załatwią „od ręki”. Jeśli muszą na coś czekać, łatwo się zniechęcają. Wygodę i zyskany czas, jaki zapewniają nowoczesne rozwiązania bankowości internetowej docenia coraz większa liczba użytkowników – mówi Piotr Stan, Project Manager ds. bankowości internetowej w Meritum Banku. – Jako jedyny bank na polskim rynku umożliwiamy weryfikację tożsamości klienta za pośrednictwem e-przelewu. E-przelew to proste rozwiązanie, które klienci doskonale znają ze sklepów internetowych, pozwalające zrealizować płatność w ciągu kilku minut. Jak dotąd żaden inny bank poza Meritum nie wykorzystał tego rozwiązania do przyśpieszenia procesu zakładania konta – dodaje.

Decydując się na potwierdzenie tożsamości za pośrednictwem e-przelewu klient w końcowym etapie wypełniania wniosku o otwarcie konta wybiera ikonkę banku, w którym już ma konto, po czym system automatycznie przenosi go do strony logowania tego banku. Po zalogowaniu klient zobaczy uzupełnioną formatkę przelewu na 1 zł, którą wystarczy jedynie zatwierdzić, by e-przelew został zrealizowany maksymalnie w 15 minut. Partnerem Banku w zakresie wprowadzonego rozwiązania jest trójmiejska firma Blue Media. W przypadku standardowego przelewu, Klient musi samodzielnie zlecić przelew w swoim dotychczasowym banku, zaś czas jego realizacji jest zgodny z sesjami przelewów Elixir.

Przelew musi zostać wykonany z rachunku, którego właścicielem jest osoba wnioskująca o otwarcie nowego rachunku – wymagana jest pełna zgodność danych klienta w banku, w którym zlecany jest przelew z danymi podanymi przez klienta we wniosku.

Z nowego rozwiązania Meritum Banku mogą skorzystać osoby posiadające konto w jakimkolwiek innym banku w Polsce.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych