ING Bank Śląski zorganizował refinansowanie dla spółki Valad Europe w wysokości 169 mln euro

ING Bank Śląski zorganizował refinansowanie dla spółki Valad Europe w wysokości 169 mln euro

ING Bank Śląski pomyślnie zakończył transakcję refinansowania aktywów polskiego portfela handlowych nieruchomości komercyjnych, należącego do Funduszu Valad Polish Retail Fund oraz zarządzanego przez spółkę Valad Europe. W transakcji uczestniczyły również banki: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK i SEB. ING Bank Śląski pełnił w niej rolę Mandated Lead Arranger.

Portfel składa się z siedmiu nieruchomości, w których głównymi najemcami są hipermarkety sieci Auchan (dawniej Real), znajdujące się w głównych polskich miastach,. Nieruchomości te stanowiły część aktywów Funduszu, który w lutym 2013 roku został nabyty przez Valad od GE Real Estate. Pozostałe dwa centra handlowe znajdujące się w tym Funduszu, zostały sfinansowane indywidualnie. Jedno z nich, C.H. Ursynów, sfinansowano kredytem w wysokości 66 mln euro, udzielonym przez ING Bank Śląski wraz z Bankiem Zachodnim WBK w formule club deal.

Refinansowanie zostało wykonane 30 stycznia 2014 roku. Rolę doradcy Valad pełnił Allen & Overy, doradcą prawnym banków byli Linklaters.

Pomyślne sfinansowanie portfela oraz C.H. Ursynów to ważne osiągnięcie Funduszu. ING oraz banki uczestniczące wspierały Valad w tej transakcji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że będziemy współpracować z ING oraz pozostałymi bankami – członkami konsorcjum. Teraz, gdy zabezpieczyliśmy finansowanie na kolejne trzy lata, możemy kontynuować aktywne zarządzanie majątkiem Funduszu w sposób zapewniający optymalne zwroty dla naszych inwestorów” – mówi Thierry Leleu, osoba odpowiedzialna za zarządzanie funduszami Valad Europe.

„Jesteśmy zadowoleni ze współpracy oraz doskonałej komunikacji ze spółką Valad w czasie trwania procesu. Transakcja ta zapewni spółce Valad stabilną pozycję, niezbędną do dalszego generowania wartości dodanej dla inwestorów Funduszu w średnioterminowej perspektywie” – komentuje Jan-Evert Post, dyrektor zarządzający ING Real Estate Finance na Europę Środkowowschodnią, Azję i Niemcy w ING Commercial Banking.

„Chcemy podziękować spółce Valad, naszym partnerom finansowym – bankom Alior Bank, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK oraz SEB, jak również warszawskiej kancelarii Linklaters za efektywną i profesjonalną współpracę przy organizacji i wykonaniu tej skomplikowanej transakcji refinansowania, wymagającej zaangażowania wielu międzynarodowych i krajowych instytucji finansowych” – powiedział Włodzimierz Skonieczny, zarządzający Departamentem Finansowania Nieruchomości Komercyjnych ING Banku Śląskiego S.A., który zorganizował refinansowanie.

Spółka Valad Europe jest niezależną instytucją zarządzającą zdywersyfikowanym portfelem 550 nieruchomości komercyjnych zlokalizowanych w całej Europie, o powierzchni około 5,3 milionów metrów kwadratowych, których wartość wynosi około 4 miliardów euro. Jej główną działalnością jest zarządzanie inwestycjami w celu podnoszeniu ich wartości. Wykorzystuje w tym celu sieć lokalnych zespołów „asset management”, które opiekują się grupą ponad 4.700 najemców. Valad Polish Retail Fund jest funduszem zamkniętym, obejmującym sześć centrów handlowych pierwszej generacji oraz trzy hipermarkety, o łącznej powierzchni 300.000 metrów kwadratowych. Wymienione nieruchomości zlokalizowane są w siedmiu najważniejszych miastach w Polsce, w tym w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu.

Aby dowiedzieć się więcej o Valad Europe Polish Retail Fund kliknij tutaj.

Zespół ds. Mediów

Carolien van der Giessen, tel. +31 (0)6 1195 3367, [email protected]

Piotr Utrata, tel. +48 22 820 40 22, [email protected]

O ING

ING Bank Śląski, należący do Grupy ING, to jeden z największych banków w Polsce, świadczący usługi zarówno klientom detalicznym, jak i korporacyjnym, w tym korporacjom międzynarodowym oraz największym instytucjom finansowym. ING, dzięki swojej jednostce Real Estate Finance, jest jednym z wiodących kredytodawców udzielających zaangażowania na nieruchomości komercyjne – jego portfel jest wart 25 mld euro a usługi swe świadczy klientom z Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji. ING dostarcza rozwiązania finansowe w obszarze nieruchomości indywidualnie dostosowane do różnego rodzaju składników majątku, w tym powierzchni biurowych, powierzchni handlowych detalicznych, powierzchni przemysłowych i wykorzystywanych w logistyce. Aby dowiedzieć się więcej o ING Commercial Banking i Real Estate Finance kliknij tutaj.

Pełny komunikat w biurze prasowym

Piotr Utrata
[email protected]
ING Bank Śląski S.A.
tel.: 22 820 40 22

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce, który obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i podmioty gospodarcze. Rozbudowana sieć 420 placówek, ponad 770 bankomatów i blisko 770 wpłatomatów, szeroka oferta kart płatniczych oraz internetowy dostęp do kont osobistych i firmowych stanowi nowoczesna ofertę i platformę współpracy z pozostałymi podmiotami Grupy ING.
Grupa ING jest wywodzącą się z Holandii, globalną instytucją finansową świadczącą usługi z zakresu bankowości, ubezpieczeń i zarządzania aktywami dla klientów detalicznych i korporacyjnych na całym świecie.

Ten list został wysłany na adres [email protected] przez ING BANK ŚLĄSKI S.A. Odwiedź biuro prasowe, aby edytować lub usunąć swoje dane.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych