Meritum Bez Granic wśród nielicznych darmowych rachunków dla firm

Meritum Bank jest jednym z trzech banków na polskim rynku, który oferuje darmowe konto dla firm – wynika z rankingu magazynu Pierwszy Milion. Za korzystanie z rachunku Meritum Bez Granic przedsiębiorca nie zapłaci ani grosza.

„W Polsce trudno jest znaleźć konto firmowe, które byłoby całkowicie darmowe. (…) Darmowe konta – jeśli przyjąć te założenia, których opis znajduje się w tabeli obok – oferują obecnie tylko trzy banki” – napisali twórcy rankingu opublikowanego w listopadowym wydaniu magazynu Pierwszy Milion.

Ocenili oni rachunki firmowe oferowane przez 21 banków firmie z segmentu mikro działającej na rynku minimum rok i aktywnie korzystającej z rachunku*. Jako kryteria przyjęli wysokość miesięcznej opłaty za prowadzenie konta, koszt wydania i obsługi karty płatniczej, a także wypłat z obcych bankomatów oraz wysokość opłat za przelewy krajowe internetowe, w tym do ZUS i US. Całkowity miesięczny koszt utrzymania rachunku firmowego w Meritum Banku przy takich założeniach wynosi 0 zł.

– Przedsiębiorca, który korzysta z rachunku w pakiecie Meritum Bez Granic, może cieszyć się nie tylko brakiem opłat za obsługę konta, darmowymi przelewami krajowymi zleconymi przez Internet, ale również wypłatami gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Dzięki niemu ma również dostęp do takich udogodnień, jak bezpłatne wydanie dowolnej liczby kart debetowych dla pracowników – mówi Marcin Kołakowski dyrektor departamentu bankowości oddziałowej i przedsiębiorstw w Meritum Banku. – Warto dodać, że konto firmowe w Meritum Banku można założyć całkowicie przez Internet nawet w 15 minut, bez konieczność podpisywania dokumentów dostarczonych przez kuriera lub odwiedzania placówki.

Obecnie trwa druga edycja programu rekomendacyjnego „Przejdź do Meritum”, w ramach którego klienci Banku mogą zarabiać polecając konta osobiste i firmowe swoim znajomym. Bank przyznaje osobie rekomendującej 70 zł nagrody za każdy otwarty z jej polecenia rachunek, którego właściciel w ciągu 60 dni dokona operacji bezgotówkowych kartą debetową o wartości min. 300 zł. Bank nie ogranicza liczby rachunków, które można otworzyć z polecenia danej osoby czy maksymalnej wartości nagrody.

Pełny ranking dostępny jest w listopadowym wydaniu magazynu Pierwszy Milion.

*Założenia przyjęte w rankingu: Firma z segmentu mikro działająca na rynku i używająca konta minimum rok (miesięcznie: 3 przelewy do ZUS, 2 przelewy do urzędu skarbowego, 10 przelewów do innego banku, 4 zlecenia stałe, wszystkie przelewy wykonane przez Internet, 2 wypłaty z bankomatów z prowizją, miesięczne płatności kartą nie mniejsze niż 500 złotych, wpływy na rachunek minimum 1500 złotych).

Kontakt:
Małgorzata Dłubak
Rzecznik prasowy
Meritum Banku
kom. +48 608 499 209
mail: rzecznik@meritumbank.pl

Meritum Bank kieruje swoją ofertę do średniozamożnych klientów indywidualnych, mikro- i małych firm oraz osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Do najmocniejszych stron oferty Banku, dedykowanej tym segmentom klientów należą: nowoczesna i przyjazna dla klienta platforma e bankingowa, konkurencyjna oferta depozytowa, a także bardzo atrakcyjna oferta dla firm mikro.

Ważnym filarem działalności Meritum Banku jest rozwój produktów z obszaru consumer finance. Bank oferuje pełen zakres produktów kredytowych, w tym popularne kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i karty kredytowe. Paletę produktów uzupełniają kredyty ratalne. W 2011 roku Bank rozpoczął współpracę z Tesco, w ramach której pod marką Tesco Finanse oferuje szeroką gamę produktów kredytowych.

Wyróżnikiem Meritum Banku jest także zróżnicowana sieć kanałów dystrybucji: bankowość online, sieć placówek własnych i partnerskich (łącznie 162 placówki), pośredników finansowych, a także sprzedaż kredytów ratalnych poprzez sklepy.

Bank działa pod brandem Meritum od 2009 roku. Jego akcjonariuszami są: fundusz inwestycyjny Innova/4 L.P., któremu doradza Innova Capital, a także Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz WCP COOPERATIEF U.A. (filia prywatnego funduszu Wolfensohn Capital Partners).

Więcej informacji na temat oferty Meritum Banku można znaleźć na stronie www.meritumbank.pl.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych