CAT LC Polska rozszerza współpracę z SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów

Firma CAT LC Polska rozszerzyła współpracę z SEGRO, wiodącym deweloperem, właścicielem
i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych w ramach SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów. Na mocy zawartej umowy deweloper przekaże najemcy terminal cross-dock
o powierzchni ponad 4 600 m2 z towarzyszącym modułem biurowym. Obiekt zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2014 roku.

CAT LC Polska jest operatorem logistycznym należącym do międzynarodowego koncernu Groupe CAT.
W Polsce swoich klientów obsługuje od 1994 r. oferując kompleksowe usługi logistyczne w zakresie dystrybucji krajowej przesyłek – w systemie dostaw nocnych i dziennych, międzynarodowej i krajowej spedycji ładunków częściowych i całopojazdowych, a także obsłudze magazynowej i celnej. Specjalizacją firmy są także dostawy najwyższego priorytetu TopCAT oraz dedykowane rozwiązania dla logistyki jednośladów BikeCAT. Blisko dwie dekady dynamicznego rozwoju firmy w Polsce umożliwiły jej osiągnięcie pozycji lidera logistyki dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej, przy nieustającym rozwoju współpracy
z klientami z innych branż.

Obiekt dla CAT LC Polska jest realizowany w systemie build-to-suit, czyli został w pełni dostosowany do indywidualnych wymagań najemcy. Kształt budynku, liczba bram oraz inne rozwiązania techniczne sprawiają, że wysokowydajny terminal cross-dock zapewni CAT LC Polska optymalizację procesów operacyjnych oraz zwiększenie efektywności przeładunkowej.

„W CAT LC Polska przywiązujemy ogromną wagę do jakości naszego serwisu zdając sobie sprawę
z odpowiedzialności, jaka ciąży na naszej firmie w związku z obsługą logistyczną większości sieci dealerskich samochodów osobowych i ciężarowych w Polsce. Typ terminala przeładunkowego, jego lokalizacja, funkcjonalność oraz niezawodność wszelkich instalacji w równym stopniu wpływają na szybkość oraz jakość naszych usług co flota ciężarówek. Nowy obiekt w Duchnicach będzie odgrywać w naszych procesach logistycznych kluczową rolę, kończąc istotny etap modernizacji i rozwoju naszej infrastruktury przeładunkowej w Polsce.” – mówi Rafał Krajewski Dyrektor CAT LC na Europę Środkową i Wschodnią.

Radosław Rożek, Kierownik Operacji i Zakupów dodaje: „Wysokie standardy i dogodna lokalizacja naszego nowego obiektu – wymagane dla centralnej platformy przeładunkowej CAT LC Polska, umożliwią sprostanie wysokim reżimom czasowym realizacji dostaw nocnych, jak i dziennych do jakich przyzwyczailiśmy naszych klientów w całej Polsce. Dopasowanie obiektu dokładnie do naszych potrzeb przełoży się na umocnienie jakości operacji i bezpieczeństwa towarów klientów. Nowy obiekt to także odzwierciedlenie sposobu w jaki działamy – osiągania synergii pomiędzy niezbędną dla realizacji transportu działalnością przeładunkową oraz dynamicznie rozwijaną częścią magazynową naszej działalności w tym samym parku logistycznym SEGRO.”

To już drugi obiekt firmy CAT LC Polska na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów. W pierwszej połowie 2013 roku firma zwiększyła wynajmowaną powierzchnię 7 000 m² o dodatkowe 2 600 m² powierzchni magazynowej i biurowej oraz przedłużyła najem o kolejne niemal 4 lata . W czerwcu 2013 roku CAT LC Polska również rozpoczął operację w największym parku SEGRO w Europie Centralnej – SEGRO Logistics Park Stryków.

„Jednym z celów SEGRO jest oferowanie naszym klientom usług w pełni dostosowanych do ich potrzeb,
w doskonałych lokalizacjach. Jesteśmy zadowoleni, że firma CAT LC Polska podjęła decyzję o poszerzeniu obecnej współpracy oraz powierzyła nam realizację kolejnego obiektu magazynowego, co stanowi dowód na wysoki poziom oferowanych przez nas usług” – podkreśla Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Obiekt dla CAT LC Polska jest realizowany w ramach II fazy SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów, po zakończeniu której dostępna powierzchnia inwestycji zostanie zwiększona o dodatkowe 46 600 m2. Jednym z największych atutów SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów jest znakomite położenie w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 (Warszawa – Poznań – Berlin), a jednocześnie zaledwie w odległości
16 kilometrów od centrum Warszawy. Kompleks, obecnie składający się z czterech wolnostojących budynków, zaoferuje docelowo 83 000 m² powierzchni przeznaczonej na działalność logistyczną oraz lekką produkcję.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
SEGRO +48 22 338 66 17 Bożena Krawczyk, [email protected]
SEGRO +48 32 603 03 00 Joanna Janiszewska, [email protected]
Partner of Promotion +48 22 858 74 58 Marta Radomska, [email protected]

O SEGRO:

SEGRO jest wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych
i produkcyjnych, a także obiektów typu data centre. SEGRO dysponuje portfelem nieruchomości o wartości 4,7 mld funtów (z uwzględnieniem wartości projektów JV wg udziału Grupy). Nieruchomości firmy skoncentrowane są głównie w zachodniej części Londynu, w tym w Dolinie Tamizy, oraz w najważniejszych konurbacjach miejskich we Francji, Niemczech i Polsce. Ponadto SEGRO posiada biurowce i budynki specjalistyczne w Dolinie Tamizy, Brukseli i Mediolanie oraz mniejsze kompleksy biznesowe w Belgii, Holandii i na terenie Czech. Grupa SEGRO świadczy swoje usługi ponad 1 400 klientom z różnych sektorów. Firma posiada 5,2 mln m2 powierzchni biznesowej, której wynajem generuje czynsz na poziomie
311 milionów funtów. Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Ostrawa, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych