Lokaty krótkoterminowe – aktualny ranking grudzień 2012

Osoby oszczędzające posiadają różne preferencje, co do długości zaangażowania wolnych środków. Niektórzy wolą oszczędzać na lokatach długoterminowych. Inni preferują konta oszczędnościowe, które dają stały dostęp do gromadzonych pieniędzy. Jeszcze inni wybierają kompromis, jakim jest założenie lokaty krótkoterminowej. Po listopadowej obniżce stóp procentowych, oprocentowanie depozytów straciło w ostatnim czasie – także tych krótkoterminowych. Przyjrzyjmy się zatem, które lokaty o krótkim terminie zapadalności, wciąż gwarantują akceptowalne zyski.

Tak naprawdę spadek oprocentowania, po obniżce stóp procentowych, objął niemal wszystkie produkty bankowe. Nieco mniej ucierpiały na tym lokaty krótkoterminowe. Mowa tutaj o depozytach na jeden lub dwa miesiące. Najlepsze lokaty o tym terminie zapadalności są oprocentowane w granicach 7,5%. Jednak przeważnie, wysokie oprocentowanie, obowiązuje wyłącznie w przypadku spełnienia dodatkowych warunków stawianych przez banki. Poniżej prezentujemy ranking lokat o krótkich terminach zapadalności.

Najlepszą lokatą na jeden miesiąc jest lokata Idea Banku. Maksymalnie możemy na nią wpłacić 10 tys. zł. Po miesiącu, czysty zysk w postaci odsetek wyniesie 50 zł. Lokata w Idea Banku jest przeznaczona dla nowych klientów, którzy złożyli podanie o otwarcie lokaty przez stronę internetową banku. Drugie miejsce w rankingu lokat na jeden miesiąc, zajęła lokata PBP. Polski Bank Przedsiębiorczości jest nowym bankiem na rynku klientów detalicznych. Wcześniej skupiał się jedynie na przedsiębiorstwach. PBP oferuje lokatę bankową z oprocentowaniem na 5,7%. Wpłacając na depozyt 10 tys. zł, po miesiącu osiągniemy opodatkowany zysk w wysokości 38 zł. Trzecie miejsce wśród najlepszych lokat przypadło Euro Bankowi. W listopadzie oferował on lokatę na 4,4%. Jednak jest to oprocentowanie dużo niższe, niż wcześniej wymienionych banków. Deponując 10 tys. w Euro Banku, po miesiący, dostalibyśmy niecałe 30 zł odsetek.

Jeśli chcemy oszczędzać dłużej niż 30 dni, możemy wybrać lokatę dwumiesięczną. Najlepsza lokata na 2 miesiące jest dostępna w Getin Online. Lokata ta jest oprocentowana na 7,5%. Oferta jest dostępna wyłącznie przez Internet. Lokatę mogą założyć tylko nowi klienci banku, którzy wcześniej nie posiadali żadnego produktu w Getin Online. Jedna osoba może założyć wyłącznie jedną lokatę z promocyjnym oprocentowaniem. Po wpłaceniu 10 tys. zł i upłynięciu terminu zapadalności, klient może liczyć na zysk w wysokości 100 zł. Drugie miejsce, tak jak w przypadku lokat na jeden miesiąc, zajęła oferta PBP. Lokata w Polskim Banku Przedsiębiorczości posiada oprocentowanie na 6,1%. Przy wpłacie 10 tys. zł, da nam to ok. 82 zł czystego zysku. Trzecie miejsce przypadło lokacie BZ WBK. Bank oferuje lokatę na 5,5%, która jest przeznaczona dla nowych klientów. Od kwoty 10 tys. zł, po dwóch miesiącach, z tej lokaty moglibyśmy osiągnąć ok. 74 zł kwoty odsetkowej.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych