Pilotaż płatności V.me by Visa w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski rozpoczął testy Portfela Elektronicznego ING, w którym biorą udział wybrani klienci banku, dziennikarze oraz blogerzy. W czasie pilotażu mogą oni dokonywać zakupów w wybranych sklepach internetowych m.in. Merlin, Ticketpro, Inbook i Ecco Holiday. Wdrożenie usługi dla wszystkich klientów planowane jest już w marcu br.

ING Bank Śląski jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych banków w Europie, który zaoferuje klientom usługę V.me by Visa. Portfel Elektroniczny ING, wykorzystujący to rozwiązanie, został zaprojektowany w celu ułatwienia płatności w Internecie. Usługa umożliwia przechowywanie w jednym miejscu danych wielu kart, a następnie dokonywanie za jej pomocą płatności w sklepach internetowych. Przeprowadzenie transakcji opiera się na trzech prostych krokach – wystarczy wybrać nową metodę płatności V.me by Visa na stronie sklepu, zalogować się do Portfela Elektronicznego ING, a następnie zatwierdzić płatność.

Głównymi zaletami usługi są wygoda i bezpieczeństwo – dane karty podajemy jedynie raz podczas wprowadzania jej do portfela. Dokonując płatności za pośrednictwem V.me by Visa nie trzeba każdorazowo podawać szczegółów kart na stronach sklepów internetowych. Portfel jest chroniony wielowarstwowym systemem zabezpieczeń, w tym usługą Verified by Visa opartą na technologii 3D secure. Poziom bezpieczeństwa transakcji jest także wyższy dzięki dedykowanemu systemowi wykrywania oszustw po stronie Visa. Do Portfela Elektronicznego ING użytkownik może wprowadzić karty debetowe, kredytowe, przedpłacone, charge systemu Visa i MasterCard – wydane przez różnych polskich i europejskich wydawców. Usługa będzie bezpłatna.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych