Rozwiązania Prestigio dla edukacji i biznesu

Marka Prestigio, po udanym debiucie w segmencie urządzeń konsumenckich, takich jak tablety i smartfony, wprowadza na rynek rozwiązania dedykowane klientom instytucjonalnym oraz korporacyjnym. Urządzenia typu MultiBoard – interaktywne ekrany oparte na procesorze Intel i3/i5/i7 z OS Windows 7 i 8 oraz tablet MultiPad Visconte z układem Intel Celeron i systemem Windows 8.1 Pro – to nowoczesne środowisko biznesowo-edukacyjne dla wymagających.
Czasy, gdy wykładowca czy prelegent podczas prezentacji firmowej, objaśniał ważne zagadnienia przy pomocy tablicy i kredy lub konferencyjnego flipchartu, odchodzą w zapomnienie. Powszechna digitalizacja zatacza coraz szersze kręgi obejmując środowiska akademickie i biznesowe. Liderem tej ożywczej zmiany jest Prestigio, które rozbudowuje gamę swoich produktów o urządzenia MultiBoard, czyli komputery typu All-In-One z interaktywnym ekranem LED i kompleksową technologią multi-touch działające na procesorach Intel Core i3/i5/i7 i obsługiwane przez system Windows 7 oraz Windows 8. Prestigio MultiBoard wyposażono w matrycę Full HD zapewniającą wsparcie dla sześciu punktów dotyku. Ekran prezentuje żywe, krystalicznie czyste barwy, a dodatkowo dzięki powłoce antyodblaskowej oferuje duży komfort użytkowania. Urządzenie opcjonalnie doposażane jest w tuner telewizyjny. Na obudowie rozlokowano różnorodne złącza do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi – HDMI 1.4a, VGA, COAX, USB, YPbPr, Gigabit Ethernet, WiFi, wejście i wyjście audio. Producent dysponuje także dedykowanymi stojakami pod konkretny model z gamy MultiBoardów o przekątnej ekranu 55” , 65”, 70”, 84”, dlatego w łatwy i bezpieczny sposób można zamontować urządzenie w sali konferencyjnej, recepcji czy gabinecie. Spektrum funkcjonalności sprawia, że seria urządzeń MultiBoard znajduje zastosowanie w wielu różnorodnych dziedzinach. Jeśli prowadzisz firmę szkoleniową, doradczą czy zajmujesz się organizacją audytów możesz wykorzystać potencjał MultiBoarda do zwiększenia efektywności Twoich działań. Wewnątrz znajduje się wszechstronne oprogramowanie zaprojektowane w celu zwiększenia interakcji między partnerami biznesowymi, uczestnikami szkolenia czy członkami zespołu zadaniowego podczas burzy mózgów. Program Prestigio EasiMeeting to narzędzie składające się z głównego panelu oraz dwóch pasków z różnorodnymi opcjami graficznej i multimedialnej ekspresji, które umożliwia szybką i kreatywną wymianę pomysłów i koncepcji. Z kolei Prestigio EasiShow to niezastąpione rozwiązanie do prowadzenia prezentacji przy użyciu aż pięciu różnych sposobów ekspozycji treści, np. klasycznego układu slajdów lub osi czasu do której można przypinać zdjęcia i klipy wideo. Gamę opcji biznesowych dopełnia Prestigio EasiSign, czyli możliwość eksportowania elektronicznego podpisu do formatu PNG lub PDF, a także wprost do drukarki. Z kolei najbardziej proedukacyjne rozwiązanie to Prestigio EasiNote, a więc aplikacja umożliwiająca prowadzenie wykładu w oparciu o zaawansowane narzędzia graficzne, także w trybie bezprzewodowej interakcji mClass z uczniami i studentami wyposażonymi w tablety. Bądź liderem cyfrowej szkoły!
Biznesowy ekosystem
Prestigio przedstawia interaktywne środowisko stworzone w oparciu o bezprzewodową komunikację urządzeń w technologii Miracast, a także usługi w chmurze Windows SkyDrive oraz Lync. Najnowszy tablet Prestigio MultiPad Visconte, oparty na platformie Windows 8.1 Pro oferuje zaawansowane możliwości współdzielenia pulpitów poprzez aplikację TeamViewer oraz wyświetlanie prezentacji z poziomu urządzenia bez udostępniania plików – wystarczy opcja rozszerzonego pulpitu w trybie bezprzewodowym. Wspomniana już technologia Miracast zakłada szybką, bezprzewodową łączność między MultiPadami a ekranem MultiBoard gwarantującą przesyłanie obrazu w jakości HD oraz dźwięku Surround 5.1. Prestigio MultiPad Visconte z dwurdzeniowym procesorem Intel Celeron 1.46GHz, 10.1” wyświetlaczem LCD 1280×800 pikseli wspartym matrycą IPS z 10 punktami dotyku, grafiką Intel HD Graphics 667 MHz oraz 2GB pamięci operacyjnej, dzięki wydajnej baterii 4000 mAh zapewnia długie godziny pracy w trybie mobilnym. Zainstalowany razem z Windows 8.1 Pro 60-dniowy pakiet MS Office przeistoczy MultiPada w przenośne biuro do zadań specjalnych. Szybka łączność komórkowa oferuje pobór danych z prędkością do 21Mb/s, a wbudowane 64GB pamięci można powiększyć do 128GB po włożeniu karty SD.
Cena MultiPada Visconte to 1299 zł.
Kontakt dla mediów:
Michał Walter
(22) 406-74-77; 880 13 13 13
[email protected]

Prestigio® jest szybko rozwijającą się marką, obecną w ponad 75 krajach. Przez ponad dekadę Prestigio umacniało pozycję innowatora w segmencie urządzeń elektronicznych dostarczając konsumentom produkty o najwyższej jakości, wyrazistym stylu i przystępnej cenie. Od 2011 Prestigio jest wiodącą marką w segmencie nawigacji GPS w Europie Środkowej i Wschodniej, zajmuje także 3 pozycję w kategorii tabletów w regionie CEE. Prestigio jest marką własną ASBIS Enterprises Plc specjalizującej się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona w roku 1990, jest notowana na warszawskiej giełdzie. W 2012 przychody grupy Asbis przekroczyły 1,7 miliarda USD. Dowiedz się więcej na www.prestigio.pl www.asbis.pl

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych