Pożyczki pod zastaw auta bez sprawdzania w BIK

polskie banknoty, na pierwszym planie 100 zł

Obecnie trudna sytuacja finansowa spotyka wielu Polaków. Szacuje się, że co czwarta osoba w Polsce spłaca kredyt mieszkaniowy. Wbrew pozorom spora część z nas, decydując się na wzięcie kredytu, nie zastanawia się nad ewentualnym problemem związanym ze spłatą zaciągniętego długu. Brak zachowania rozsądku dość często skutkuje problemami finansowymi, które w większości przypadków prowadzą do popadnięcia w spiralę zadłużenia. W takiej sytuacji osoba zadłużona popada w coraz większe długi i nie ma ona możliwości regularnej spłaty rat poszczególnych kredytów. Wtedy też stare długi są spłacane poprzez zaciągnięcie nowych – na których spłatę nie wystarcza już środków pieniężnych.

Jak ratować się przed popadnięciem w błędną spiralę zadłużenia?

Sporo osób, aby uratować się przed popadnięciem w spiralę zadłużenia, decyduje się na wzięcie kredytu pod zastaw. Takie rozwiązanie jest odpowiednie, ponieważ w razie popadnięcia w długi bank zabiera nam to, co daliśmy pod zastaw. Polacy najczęściej decydują się na wzięcie kredytu pod zastaw domu lub mieszkania. Taka forma co prawda jest wygodna, jednak rodzi pewne obawy względem tego, gdzie się podziejemy wraz z rodziną w przypadku wpadnięcia w poważne kłopoty finansowe. W takiej sytuacji nasz dom lub mieszkanie nie jest przecież wyłącznie naszą własnością. Mówi się, że nasz dom jest wtedy własnością banku. Rodzi to zatem wiele obaw i niepokojów, które potrafią spędzić sen z powiek.

Czy jednak kredyt pod zastaw domu bądź mieszkania jest jedynym sposobem na bezpieczne zadłużenie się? Niekoniecznie. Dość popularne staje się branie pożyczki pod zastaw auta, dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stracić znacznie mniej (aby dowiedzieć się więcej odwiedź stronę: habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/). W najgorszym wypadku to właśnie bez auta jesteśmy sobie w stanie poradzić. Nie jest ono aż tak niezbędne w codzienności jak sam dom. Dlatego w przypadku zabezpieczania się przed niewypłacalnością dla banku, warto jest wybrać właśnie taką opcję. Taka forma pożyczki niesie dla nas znacznie więcej możliwości. Możemy ją otrzymać nawet wtedy, gdy mamy niskie dochody, natomiast historia spłat naszego kredytu nie wyglądała dotychczas aż tak kolorowo. Takie dodatkowe zabezpieczenie nie wymaga od nas czystości względem terminowego spłacania rat lub braku negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.  To właśnie dlatego na taką formę pożyczki najczęściej decydują się przedsiębiorcy, którzy chcą ratować lub rozwijać swój biznes.

Czy możliwe jest wzięcie pożyczki bez BIK?

Biuro Informacji Kredytowej to przedsiębiorstwo założone przez Związek Banków Polskich oraz prywatne banki. Zadaniem tej instytucji jest gromadzenie, integrowanie oraz udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej klientów poszczególnych banków – wyjaśniają doradcy finansowi z Habza Finanse. O ile dla banków jest to pomocna instytucja, o tyle dla osób mających problem ze spłatą pożyczek jest ona najczęstszym powodem odmowy udzielenia pożyczki. Przez to osoby, które kiedyś miały problemy finansowe nie mogą pozwolić sobie na nowy kredyt. Istnieją jednak pewne sytuacje, w których pozytywna historia w BIK nie jest wymagana. Dlatego w przypadku odmowy udzielenia kredytu w jednym banku nie należy się załamywać. Inna instytucja może udzielić nam pożyczki bez problemu.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych