Kredyt gotówkowy jako pożyczka bez zaświadczeń – tak, to możliwe!

Różnica między kredytem gotówkowym a pożyczką nie dla każdego jest jasna.

Istnieje podstawowa różnica między nimi – pożyczkę dużo łatwiej dostać niż kredyt. Jednak jeśli bank proponuje kredyt gotówkowy na podobnych zasadach co pożyczkę, bez zaświadczeń, to dla wielu klientów może to być okazja, której nie warto przeoczyć.

Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa

Należy zacząć od tego, że kredyt gotówkowy różni się nieco od pożyczki gotówkowej. Różnice te widoczne są już na poziomie ustawodawstwa regulującego te dwie formy pożyczania pieniędzy. Zasady udzielania pożyczki i wytyczne określające budowę umowy określone są przez odpowiednie zapisy w kodeksie cywilnym. Natomiast wszystkie regulacje i zasady dotyczące kredytów zawarte są w przepisach prawa bankowego.

Pożyczka bez zaświadczeń

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń jest bardzo szybką i wygodną metodą pożyczania pieniędzy. Najczęściej spotykaną jej formą jest pożyczka gotówkowa przez Internet. Ofert jest wiele a klient ma możliwość szerokiego wyboru spośród różnych opcji, odmiennych pod względem oprocentowania, prowizji, dodatkowych opłat czy okresu kredytowania. Jako że możliwości jest tak wiele a zmienne tak różne, to dobrze jest skorzystać z kalkulatora pożyczki gotówkowej. Wyliczy on dla nas dokładnie ile więcej będziemy musieli oddać pieniędzy w przypadku konkretnego kredytu a więc jaki poniesiemy jego koszt.

Kredyt gotówkowy jako pożyczka bez zaświadczeń

Dlaczego to takie kuszące i atrakcyjne kiedy bank proponuje swoim klientom kredyt gotówkowy jako pożyczkę bez zaświadczeń? Otóż dlatego, że kredyty gotówkowe udzielane przez banki, jako produkt bankowy muszą spełniać określone wymagania zawarte w prawie bankowym. W związku z tym klient może mieć pewność, że w umowie nie natknie się na żadne nieprzewidziane koszty czy lichwiarskie zapiski ujęte drobnym drukiem. A przy tym, jako że jest to także pożyczka bez zaświadczeń,nie ma potrzeby przygotowywania przez klienta stosu dokumentów czy długiego oczekiwania na decyzję o przyznaniu kredytu.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych