Kto może dostać kredyt na dowód? Dokumenty do kredytu

Potrzebujesz pieniędzy na wczoraj i nie masz czasu na zbędne formalności? Wstrzymaj się jeszcze chwilę ze sprawdzaniem ofert pożyczek w parabanku, ponieważ mamy dla Ciebie rozwiązanie – kredyt na dowód. Kto go może dostać i jakie dokumenty będziesz potrzebować? Sprawdzamy.

Dla kogo kredyt na

dowód?

Kredyty, ich wymagania oraz potrzebne dokumenty sprawdzisz na top-kredyty.pl/, dzięki czemu szybko zorientujesz się, jaki produkt bankowy jest optymalny dla Ciebie. A czym wyróżnia się kredyt na dowód? Przyznawany jest bez zbędnych formalności, co sprawia, że możesz go uzyskać nawet tego samego dnia.

A kto go może dostać? Pierwszym warunkiem jest uzyskanie pełnoletniości, a więc bank nie przyzna Ci tego zobowiązania na podstawie tymczasowego dowodu osobistego, które przyznawane jest przed 18 rokiem życia.

Oprócz tego konieczne jest posiadanie stałego źródła dochodu (jak to dokumentujesz, przedstawimy za chwilę), a także pozytywnej historii kredytowej. Aby sprawdzić Cię w BIK, bank potrzebuje tylko podstawowych danych, które dostarczasz mu wraz z wnioskiem. Jeśli okaże się, że istnieją tam informacje o zaległościach w spłacie zadłużeń, bank najpewniej odrzuci Twój wniosek. Kredyt bez BIK nie jest możliwy do uzyskania w banku.

Dokumenty do kredytu bez zaświadczeń

Jakie są potrzebne dokumenty do kredytu na dowód? Tu sprawa jest prosta. Podstawą jest wniosek oraz dowód osobisty. We wniosku zwykle należy podać dodatkowe informacje kontaktowe, takie jak adres mailowy oraz numer telefonu.

Ponadto konieczne jest wypisanie oświadczenia o wysokości dochodów i rodzaju zatrudnienia. Pamiętaj, że takie oświadczenie, podpisane przez Ciebie, posiada moc prawną, co oznacza, że nie możesz składać fałszywych zeznań. Czyli – w praktyce – kłamać, zawyżać swoje dochody. Ponadto, co istotne, Twój dochód nie musi wynikać z otrzymanego wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę – akceptowane są również inne źródła.

I to wszystko – nie potrzebujesz zaświadczeń z pracy czy innych dokumentów potrzebnych zwykle do oceny zdolności kredytowej.

Jak dostać kredyt na dowód?

Są dwa sposoby na to, aby uzyskać kredyt na dowód – udając się do stacjonarnej placówki wybranego banku lub załatwiając wszystko przez internet. Druga metoda jest oczywiście znacznie bardziej wygodna i co najważniejsze, szybsza.

Wniosek oraz oświadczenie wypełniasz online. Czasami konieczne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę w celu sprawdzenia prawidłowości danych. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, pieniądze możesz uzyskać nawet tego samego dnia. A skoro o nich jest właśnie mowa, to, o jaką kwotę możesz się starać?

Do jakiej kwoty kredyt na dowód?

Choć wszystko brzmi idealnie, kredyt na dowód na pewne ograniczenia. Zwykle nie jest przyznawany na kwoty wyższe niż kilka tysięcy złotych. Bank w ten sposób minimalizuje ryzyko, że okażesz się niewypłacalny, nie będziesz spłacać rat. Jeśli potrzebujesz większej gotówki, musisz zawnioskować o „klasyczny” kredyt gotówkowy.

Alternatywą jest bardziej elastyczna pożyczka w parabanku, chociaż ta często przyznawana jest na o wiele gorszych warunkach. Dlatego wcześniej zastanów się, czy na pewno będzie to opłacalne rozwiązanie.

 

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych