Jak uzyskać kredyt na biznes w aromaterapii?

 

Aromaterapia jest w Polsce dziedziną zaliczaną do dynamicznie rozwijających się. Popularność stosowania olejków eterycznych skłania dlatego wielu przedsiębiorców do tego, by otworzyć biznes związany z aromaterapią. Może to na przykład być prowadzenie sklepu oferującego olejki eteryczne oraz akcesoria niezbędne w aromaterapii.

Jak pozyskać pieniądze na prowadzenie działalności?

Wielu przedsiębiorców pragnących założyć własną działalność nie zawsze dysponuje środkami, by móc się rozwijać pod tym względem. Dlatego konieczne okazuje się zdobycie „pieniędzy na start” z banku. Przy braku rezerw finansowych lub wtedy, gdy ich wysokość nie jest wystarczająca jest to jedyne rozwiązanie. Trzeba jednak mieć świadomość, że bank nie pożycza pieniędzy klientom o nieugruntowanej pozycji. Najprzychylniej banki patrzą na firmy, które funkcjonują na rynku od minimum 6 miesięcy i mają otwarty tak zwany rachunek firmowy na którym wykazane są obroty. Jeśli kogoś interesuje aromaterapia i chciałby otworzyć firmę w tej branży to jako nowo działająca firma powinien zdawać sobie sprawę, że nie w każdym banku otrzyma pieniądze. Kiedy już bank zaoferuje środki to będzie to w ramach tak zwanego kredytu obrotowego, czyli przeznaczonego na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Można też spodziewać się wystosowania oferty odnośnie kredytu inwestycyjnego, gdzie środki przeznaczone są na finansowanie zakupu środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych. Dzięki tej pożyczce można też rozbudować firmę. Większość banków nie posiada kredytu stricte na start.

Przedsiębiorstwo, które nie ma historii finansowej jest postrzegane jako ryzykowane.
Bank nie ma pewności, czy młoda firma będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązania. Firma z nieco dłuższym stażem – minimalnym półrocznym – musi przedłożyć w banku zabezpieczenie kredytu, adekwatne do wysokości negocjowanej kwoty kredytu.

Na warunki, jakie bank zaprezentuje przedsiębiorcy wpływa na przykład to, w jakiej branży on prosperuje. Aromaterapia jest dziedziną dopiero rozwijającą się w Polsce, w związku z czym przedsiębiorca chcący otrzymać kredyt zobowiązany jest do przedstawienia rzetelnego biznesplanu. Bank musi nabrać zaufania do klienta i widzieć,
że firma w przyszłości przyniesie zyski umożliwiające spłacenie zobowiązania finansowego.

Na co zwróci uwagę bank?

Jeśli znajdziemy ofertę banku, która będzie chciała zaoferować pieniądze na prowadzenie działalności w aromaterapii to musimy solidnie przygotować się do tego, by decyzja jaka zapadnie była dla Nas pozytywna. Biznesplan to podstawa. Nie można też zapominać o tym, by wykazać motywację na spotkaniach z doradcą bankowym i pokazać, że rzeczywiście nad nowo otwartym biznesem będziemy sporo pracować. Jeśli już otrzymamy umowę kredytową to należy ją dokładnie przeczytać. W przypadku nawet najmniejszych niejasności należy wyjaśniać wszystko na bieżąco. Warto dowiedzieć się, ile naprawdę będzie wynosiła kwota do zapłaty i czy bank poza samą kwotą kredytu nie dorzuca jeszcze od siebie: polisy na życie, opłaty za zabezpieczenia prawne, ubezpieczenia za utratę wartości nieruchomości, ubezpieczenia nieruchomości od pożaru i innych zdarzeń losowych, inwestycji w fundusz inwestycyjny, czy usług wirtualnego biura księgowego. Zwykle wymagane jest też posiadanie konta firmowego w banku, w którym bierze się kredyt. Możesz też spodziewać się następujących korzyści: rok bez ZUSu, odroczenie terminu spłaty pierwszej raty, czy nagroda pieniężna za długie prowadzenie konta. Wiodące polskie banki oferują kredyty na prowadzenie działalności. Dlatego, jeśli jesteś zdeterminowany do prowadzenia działalności w ramach aromaterapii to powinieneś zastosować się do wskazanych podpowiedzi. Kredyt na biznes w aromaterapii może nie być trudny do zdobycia, jeśli wiemy, co robić. Należy zacząć od dokładnego sprawdzenia oferty banków oraz przygotowania solidnie opracowanego biznesplanu.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych