Czy opłaca się teraz brać kredyt gotówkowy?

Co drugi Polak zaciąga kredyty w bankach. Chociaż w większości przypadków są to kredyty mieszkaniowe, nie brakuje osób decydujących się na kredyty gotówkowe. Z czego wynika tak duża popularność tych produktów bankowych? Czy faktycznie opłaca się je zaciągać? Wyjaśniamy.

 

Wśród kredytobiorców przeważają młode osoby, które żyją w dużych miastach. Zaciągają oni kredyty gotówkowe na niewielkie kwoty – tak, by móc opłacić bieżące wydatki lub zrealizować swoje plany (np. remont mieszkania, wyjazd na wakacje). Zwiększone zainteresowanie to nie tylko efekt zarobków nieadekwatnych do kosztów życia, ale również skutek dość atrakcyjnego oprocentowania – wystarczy przeanalizować szacowane odsetki kredytu gotówkowego przez internet na finanse.rankomat.pl, by się o tym przekonać.

 

Niskie stopy procentowe wpływają na atrakcyjność kredytów gotówkowych

Biorąc pod uwagę aktualne stopy procentowe i porównując je ze stopami procentowymi sprzed kilku lat, nasuwa się jeden wniosek. Obecny czas to faktycznie dobry moment na zaciąganie kredytów gotówkowych. Dość niskie poziomy stóp procentowych (1,50%) przekładają się na atrakcyjne oprocentowanie kredytów – już dawno tego rodzaju produkty bankowe nie były tak tanie.

Jeżeli więc masz w planach zaciągnąć kredyt gotówkowy, lepiej zrobić to teraz. Jako że od marca 2015 roku stopy procentowe utrzymywały się na tym samym poziomie, niedługo mogą wzrosnąć. Niewiadomo, kiedy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się je podnieść. Na pewno nie będzie utrzymywać się to nieskończenie długo, dlatego nie zwlekaj ze złożeniem wniosku kredytowego.

 

Jak wziąć korzystny kredyt gotówkowy?

Niskie stopy procentowe nie oznaczają, że każdy kredyt jest tak samo opłacalny. Banki, poza odsetkami, narzucają jeszcze inne opłaty wpływające na całkowity koszt zaciągniętego zobowiązania. Dlatego zanim złożysz wniosek, sprawdź w kalkulatorze kredytu gotówkowego na finanse.rankomat.pl ile finalnie będzie Cię to kosztować.

 

Pamiętaj też o tym, by:

 

  • patrzeć nie na roczne oprocentowanie, lecz na RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania) – jest to wartość, która uwzględnia wszystkie koszty kredytowe
  • wnioskować o kwotę, której spłata będzie możliwa w wyznaczonym terminie.

Zwróć też uwagę na dodatkowe wymagania, np. konieczność dostarczenia zaświadczenia o wysokości osiąganych dochodów czy obowiązek wykupienia ubezpieczenia kredytu.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych