Leasing dla nowych firm. Opłaca się?

Otworzenie własnego biznesu i przejście „na swoje” to zawsze odważny krok. Krok, który młody przedsiębiorca musi dobrze przemyśleć. Nie ma co ukrywać – każda firma potrzebuje pieniędzy na start. Ale co robić, jeśli bank odmawia kredytu?

Samochód dla nowej firmy

Bardzo często nowe firmy nie mają odpowiednich zasobów finansowych, które mógłby przeznaczyć na zakup firmowego auta. A nawet jeśli firmę stać na samochód – taki zakup może być dużym obciążeniem finansowym, które grozi utratą płynności finansowej.

Przedsiębiorcy, otwierający swoją działalność gospodarczą, szukają opłacalnych i bezpiecznych sposobów na finansowanie swojego biznesu, które pozwolą na zakup samochodu, lub sprzętu bez ryzyka. Na rynku dostępne są kredyty samochodowe, oraz oferty leasingu. Bez wątpienia leasing jest najpopularniejszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez nowe firmy.

Dlaczego leasing się opłaca?

Nie da się ukryć, leasing dla nowych firm to idealne rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Główną zaletą jest bardzo łatwa dostępność, nawet dla firm które, które dopiero co wystartowały ze swoją działalnością. Leasing jest dostępny już od pierwszego dnia działania biznesu. Otrzymać leasing może każda nowa firma. Aby otrzymać leasing, nie trzeba nawet ruszać się z biura czy domu. Całość procedury możemy załatwić przed komputerem, dzięki czemu można oszczędzić bardzo dużo cennego dla przedsiębiorcy czasu.

Kolejną zaletą leasingu jest jego opłacalność. Wysokość miesięcznych zobowiązań jest dostosowana do możliwości finansowych firmy, dzięki czemu nie ma obaw, że opłaty staną się dla nowej firmy obciążeniem. Warto również wiedzieć, że posiadanie leasingu, w żaden sposób nie wpływa na zmniejszenie zdolności kredytowej firmy.

Decydując się na leasing, trzeba wiedzieć, że jego koszt można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Wliczyć można zarówno wpłatę początkową jak i miesięczne opłaty. W dodatku nie płaci się całego podatku VAT od razu, a jest on naliczany osobno do każdej raty leasingowej.

Podsumowując – leasing do najlepsze rozwiązanie dla nowej firmy bez kapitału, jak również świetnie sprawdzą się w firmach, które ten kapitał posiadają, ale chcą go zainwestować w inny sposób.

 

Jeżeli nie chcesz wpaść w pułapki finansowe i szybko i wygodnie rozwinąć swój biznes –  wejdź na naszą stronę i zaufaj specjalistom z finstart.pl/porady/szybki-leasing-na-komputer-telefon-i-sprzet-do-biura-w-15-minut/

Doradzimy, podpowiemy i pokierujemy.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych