Czym jest mikrofaktoring?

Każdy z nas lubi, gdy wynagrodzenie spływa w ustalonym terminie. Płatności, rachunki, czy chociażby zaplanowane zakupy – to wszystko wymaga od nas pieniędzy… pieniędzy, na które często musimy czekać.

Faktoring – sposób na uzyskanie płynności finansowej

Oczekiwanie na realizacje faktur to powszechny problem, dotykający duże i małe firmy. Zdarzają się przypadki, kiedy to firma czeka na zapłatę miesiącami po dostarczeniu usługi i wykonaniu zlecenia. W takim wypadku ustalanie budżetu czy nawet wypłacanie wynagrodzeń może stanąć pod znakiem zapytania. Ratunkiem z takiej niekorzystnej sytuacji może się okazać faktoring, czyli usługa wypłacająca pieniądze zaraz po dodaniu faktury. Takie rozwiązanie pozwala firmom na bieżąco kontrolować konwersję gotówki, tak aby dostosować wydatki i ustalić budżet.

Szansa dla mikrofirm i freelancerów

Niestety faktoring do niedawna nie był dla wszystkich. Mikrofirmy oraz freelancerzy, nie byli w stanie korzystać z tego typu rozwiązania, ale na rynku pojawiła się firma wychodząca naprzeciw ich oczekiwaniom – Finiata. Wprowadzając innowacyjny system mikrofaktoringu, analizujący indywidualnie każdego nowego klienta, Finiata pokazała nam nowe lepsze rozwiązanie, deklasujące tradycyjny faktoring. Oferując usługę mikrofaktoringu dla mikrofirm i freelancerów w cztery miesiące Finiata pomogła 7000 klientów. Profesjonalizm i przejrzysta oferta sprawiały, że 70% klientów korzysta nadal z mikrofaktoringu Finiaty, będąc jej stałym klientem. Taką sytuacja utrzymuje się nadal a listopad pokazał nam, że może być tylko lepiej.

Czas na rozwój

Ogromny sukces Finiaty sprawił, że firma planuje rozszerzenie swojej działalności na pięć kolejnych krajów umacniając tym samym swoją pozycję europejskiego lidera mikrofaktoringu. Mikrofaktoring oferowany przez Finiatę to niezwykła usługa pozwalająca małym przedsiębiorcom i młodym ludziom pracującym na własną rękę rozwinąć skrzydła i zapewnić sobie płynność finansową, bez której ciężko cokolwiek zaplanować.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych