Wybierasz się w wakacyjną podróż samochodem? Dowiedz się, jakie ubezpieczenie samochodu powinieneś wybrać?

Planujesz wakacyjny wyjazd? Chcesz czuć się pewnie i bezpiecznie? Oprócz przeglądu, wymiany płynów eksploatacyjnych oraz zakupu i montażu niezbędnych akcesoriów zadbaj także o wykupienie dostosowanej do Twoich potrzeb polisy ubezpieczeniowej. W artykule sprawdzimy, jakie ubezpieczenie samochodu sprawdzi się podczas wakacyjnego wyjazdu. Podpowiemy również co zrobić, aby przedwyjazdowe koszty nie obciążyły nadmiernie Twojego budżetu.

 

Wakacyjna podróż samochodem może być wspaniała przygodą i źródłem niezapomnianych wspomnień. Podziwianie piękna krajobrazów, odkrywanie nowych miejsc, nieskrępowana niczym wolność i niezależność od środków transportu publicznego sprawią, że wakacyjny wyjazd stanie się jeszcze bardziej ekscytujący.

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zapewnić wszystkim podróżującym maksymalne bezpieczeństwo, zanim wyruszysz w wymarzoną podróż, zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Jakich? Sprawdźmy.

 

Sprawdź stan techniczny samochodu

 

Zanim wsiądziesz „za kółko”, aby pokonać setki, a może nawet tysiące kilometrów, koniecznie dokonaj przeglądu technicznego samochodu. Upewnij się, ze auto nie wymaga naprawy uszkodzeń mechanicznych. Sprawdź stan opon i poziom płynów eksploatacyjnych. Zastanów się także, czy nie ma potrzeby zakupienia dodatkowych akcesoriów, które umilą i ułatwią podróż. Może to być np. system GPS lub niewielkie telewizorki, które pozwolą najmłodszym członkom rodziny przetrwać długie godziny w aucie.

 

Zadbaj o ubezpieczenie samochodu

 

Jeśli będziesz podróżował po Polsce lub po innych europejskich krajach, nie musisz wykupować dodatkowego ubezpieczenia OC. To, które posiadasz obowiązuje nie tylko na terenie naszego kraju, ale również w: Andorze, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Serbii, na Cyprze, Litwie, Łotwie, Malcie, w Niemczech, we Włoszech i na Węgrzech.

 

Jeśli wybierasz się do Albani, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Tunezji, Iranu, Turcji, Izraela, na Ukrainę lub Białoruś poproś swojego ubezpieczyciela o wydanie tzw. zielonej karty – dokumentu, potwierdzającego zawarcie obowiązkowej umowy odpowiedzialności cywilnej. W większości towarzystw ubezpieczeniowych otrzymasz ją nieodpłatnie.

 

Ubezpieczenie samochodu – co poza OC?

 

Wyjeżdżając na wakacje, warto poszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej samochodu. Po to, by ustrzec się przed finansowymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

Aby uchronić auto oraz jego wyposażenie przed skutkami kradzieży, zniszczenia lub uszkodzenia przez osoby trzecie, zwierzęta czy żywioły, warto wykupić polisę Autocasco (AC). Większość towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia podpisanie umowy AC na 12 miesięcy. Istnieją jednak również takie, które pozwalają zakupić Autocasco na miesiąc lub 2. Warto wiedzieć jednak, że opcja krótkoterminowa będzie zdecydowanie mniej korzystna ekonomicznie. A to dla wielu podróżujących może mieć ogromne znaczenie. Zwłaszcza, że na przygotowania do wakacyjnych wojaży często wydajemy zdecydowanie więcej pieniędzy niż zaplanowaliśmy.

 

Planowanie wakacyjnego budżetu

 

Jeśli obawiasz się, że serwis auta, zakup dodatkowych akcesoriów i ubezpieczenia mogą zrujnować Twój budżet, skorzystaj z innowacyjnej usługi Comfort Pay, oferowanej przez Toyota Bank.

Usługa ta pozwala wygodnie oraz na atrakcyjnych warunkach finansować koszty serwisu, ubezpieczenia, części czy akcesoriów do samochodu.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych