Kredyt, debet czy pożyczka z karty? Jak zdobywać dodatkowe środki

Gdy brakuje środków na realizację planów czy też bieżące wydatki, nie zawsze to chwilówka jest najlepszym pomysłem. Nie tylko kredyty gotówkowe, ale i pożyczka z karty kredytowej czy też odnawialny limit na koncie osobistym mogą pomóc w podratowaniu domowego budżetu.

Potrzebujesz niewielkiej kwoty i jednocześnie jesteś pewien, że w bardzo krótkim czasie (na przykład po otrzymaniu wynagrodzenia) będziesz w stanie oddać dług? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem wcale nie muszą być tanie kredyty gotówkowe. Szczególnie, jeśli nawet kwota rzędu tysiąca złotych jest w stanie załatać twoją dziurę budżetową, lepszym pomysłem może być skorzystanie z innych możliwości.

Pożyczka z karty albo debet na koncie

Jeśli jesteś pewien, że na twoim koncie osobistym w niedalekim terminie zaksięgowana kwota, która pozwoli spłacić dług, śmiało możesz skorzystać z możliwości, jakie daje bezpłatny limit na koncie. Ten instrument zapewnia szybki dostęp do dodatkowych środków, a samą pożyczkę spłacasz w bardzo prosty sposób, zwyczajnie wpłacając gotówkę na rachunek osobisty. Innym prostym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków jest pożyczka z karty kredytowej. W tym przypadku nieoprocentowana pożyczka zazwyczaj musi zostać spłacona w ciągu kilkudziesięciu dni, w przeciwnym bowiem razie bank naliczy odsetki.

Kredyt ratalny – jeśli potrzebujesz pożyczki

na sprzęt AGD lub RTV

Jeśli dodatkowych środków potrzebujesz, by sfinansować zakup nowej pralki, zmywarki czy też lodówki (a także urządzeń RTV), kredyt ratalny będzie o wiele lepszym pomysłem, niż kredyty gotówkowe. Kredyt ratalny to nic innego, niż zakup sprzętu na raty. Takiego zakupu możesz dokonać w sieciach, które mają podpisane umowy o tego typu usługi z bankiem. Taka pożyczka jest zazwyczaj niżej oprocentowana, niż nawet najtańszy kredyt gotówkowy, dlatego zawsze warto rozważyć taki sposób finansowania zakupu nowych sprzętów do domu. Jeśli zaś nowych środków potrzebujesz na remont lub zakup wyposażenia domu i jednocześnie dysponujesz tytułem własności jakiegoś lokalu, najlepszym rozwiązaniem może być zaciągniecie pożyczki na remont lub wyposażenie mieszkania.

Kredyt gotówkowy na duże zakupy

Nie zawsze jednak pożyczka z karty, limit na koncie czy kredyt ratalny pomogą zrealizować twoje potrzeby. W przypadku, gdy potrzebujesz większej gotówki (na przykład kilkudziesięciu tysięcy złotych) na dowolny cel, jedynym rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy. Wybierając go, upewnij się, że charakteryzuje go niski wskaźnik RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, wyrażająca faktyczny koszt kredytu ponoszony przez konsumenta) oraz ewentualnie inne benefity – tanie ubezpieczenie kredytu, możliwość wakacji kredytowych a nawet bonusy za terminową spłatę.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych