Jak wymiana walut przez internet wpływa na wysokość rat kredytu?

Kredytobiorcy zadłużeni we franku szwajcarskim szukają rozwiązań, które pomogą im obniżyć wysokość miesięcznej raty i zmniejszyć dolegliwe koszty związane z kredytem hipotecznym, który miał być doskonałą inwestycją, a okazał się ogromnym obciążeniem dla portfela przeciętnego Kowalskiego. W jaki sposób działalność e-kantorów może pomóc kredytobiorcom?

 

Jak zmiany w prawie przyczyniły się do rozwoju e-kantorów?

Początek działalności kantorów internetowych w Polsce datuje się na 2008-2009 rok, jednak prawdziwy rozkwit tego innowacyjnego sektora rynku finansowego rozpoczął się dopiero po wejściu w życie zapisów tzw. ustawy antyspreadowej, która uwolniła kredytobiorców zadłużonych we frankach szwajcarskich, euro, dolarze i innych walutach od hegemonii banków-kredytodawców. To właśnie wtedy serwisy takie jak kantor internetowy Fritz Exchange zaczęły cieszyć się ogromną popularnością wśród osób spłacających kredyty zaciągnięte w obcych walutach. Przepisy ustawy pozwoliły bowiem na regulowanie comiesięcznych rat za pomocą waluty kupionej przez samego kredytobiorcę. Klienci szybko zauważyli, że e-kantory oferują konkurencyjne warunki, niski spread oraz możliwość wymiany walut przez 24 godziny na dobę, co zadecydowało o ogromnej popularności kantorów internetowych.

 

E-kantory – czy to się naprawdę opłaca?

Żeby zauważyć podstawowe różnice pomiędzy ofertą banków, tradycyjnych kantorów oraz serwisów internetowych, wystarczy prześledzić statystyki związane z wysokością spreadów w poszczególnych placówkach. Jak wskazują dane z końca 2016 roku, najwyższe spready walut obowiązywały w bankach – w przypadku waluty helweckiej wynosiły one średnio około 4,16%. Na tle banków zdecydowanie lepiej wypadały stacjonarne kantory, ze średnim spreadem dla franka szwajcarskiego w wysokości 1,87%, jednak nawet one nie były w stanie wygrać z ofertą kantorów internetowych. Te ostatnie zapewniały spread w wysokości około 0,57%. Podobne tendencje można zaobserwować również w przypadku waluty euro czy dolara – usługi e-kantorów są zdecydowanie korzystniejsze. Dodatkowo e-kantory zwiększają bezpieczeństwo transakcji, umożliwiają dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Jednym z liderów rynku stał się Internetowy kantor Fritz Exchange, który jest obecny na polskim rynku od ponad 5 lat, jednak czerpie z doświadczenia Fritx Group – marki z ponad 20-letnią tradycją, która stworzyła pierwszy automatyczny kantor.

 

Obniż ratę kredytu i negocjuj warunki

Kantor online Fritz Exchange pozwala na uzyskanie sporych oszczędności ze względu na wyjątkowo niski spread, brak stacjonarnych oddziałów, które mogłyby generować wyższe koszty oraz możliwość negocjacji warunków. Wymieniasz duże kwoty, powyżej 10 tys. euro? Jesteś przedsiębiorcą, który spłaca zobowiązania w obcych walutach? Fritz Exchange posiada dedykowaną obsługę dla firm! Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów ds. rynków walutowych – odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania i pomogą Ci dokonać korzystnej dla Ciebie i błyskawicznej transakcji – 90% z nich finalizuje się w ciągu 15 minut.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych