Czy pożyczka przez internet jest bezpieczna?  

Potrzebujesz szybkiego wsparcia finansowego? W takim przypadku masz do dyspozycji szereg firm pozabankowych, które mogą pożyczyć ci pieniądze przez internet nawet w kwadrans. Czy jednak skorzystanie z takiej oferty jest całkowicie bezpieczne?

 

Polacy coraz częściej decydują się na korzystanie z usług pozabankowych firm pożyczkowych. Preferujemy chwilówki, ponieważ są najlepsze wtedy, gdy trzeba szybko podreperować domowy budżet. Pieniądze można wtedy otrzymać bez skomplikowanych formalności, nawet wtedy, gdy nie ma się pracy. Często można dostać też pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo. Wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie internetowej firmy pożyczkowej, a następnie wykonać weryfikację przez przelew niewielkiej sumy ze swojego konta bankowego. Gdy wszystko pójdzie prawidłowo, pieniądze przelewane są od razu.

 

Tak łatwa dostępność środków budzi jednak podejrzenia – czy rzeczywiście pożyczka przez internet jest bezpieczną ofertą? A może ma jakieś haczyki, o których nie wiadomo? Przede wszystkim, podobnie jak przy korzystaniu z innego rodzaju usług finansowych, trzeba mieć się na baczności przy selekcjonowaniu najlepszej oferty. Na co należy uważać?

 

Najlepiej o pożyczkę wnioskować w dobrze znanej firmie, która ma szerokie grono zadowolonych klientów. Opinie można znaleźć bardzo łatwo przez internet, aby dowiedzieć się, gdzie warto złożyć swój wniosek. Trzeba uważać na mało znane firmy, które nie mają opinii lub mają negatywne noty.

 

Dobra firma pożyczkowa nie będzie wymagała też od klienta wysłania wysokopłatnego SMS-a lub sporej sumy na konto w celu sprawdzenia wniosku lub weryfikacji. Na jej stronie powinien znaleźć się pełny regulamin, na przykład jak na getbucks.com. Również trzeba pamiętać o tym, by zapoznać się dokładnie z wszystkimi kosztami, aby nie okazało się, że pożyczka przez internet okaże się zaporowo droga. Na wielu stronach, jak na wspomnianej getbucks.com, można skorzystać z wygodnych kalkulatorów, które od razu policzą, jaka będzie kwota do spłaty przy określonej wysokości i okresie pożyczki.

 

 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych