Urządzenia mobilne coraz częściej wykorzystywane do transakcji finansowych

Firma Kaspersky Lab wraz z B2B International przeprowadziła badanie z którego jasno wynika, że ponad 30% firm wykorzystuje urządzenia mobilne by uzyskać dostęp do firmowych kont  bankowych oraz by realizować transakcje finansowe.

Okazało się, że jeden na dwóch menadżerów najwyższego szczebla wpłaca pieniądze na konto firmowe za pośrednictwem mobilnej aplikacji bankowej.

Badanie pokazało, że przedstawiciele biznesu coraz częściej przeprowadzają transakcje finansowe z pomocą urządzeń mobilnych. Aż 28% małych i średnich firm oraz 34% przedsiębiorstw dokonywało transakcji finansowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Co ważne nie chodzi tu jedynie o osoby z działów finansowych (63%), ale również o menadżerów najwyższego szczebla (54%), a nawet zwykłych pracowników (8%), którzy swobodnie dokonują firmowych transakcji finansowych przy użyciu aplikacji mobilnych.

Tak częste wykorzystywanie urządzeń mobilnych do celów związanych z bankowością korporacyjną może zagrażać finansom firmowym, ponieważ cyberzagrożenia mobilne stały się w ostatnich latach znacznie bardziej nagminne i są równie niebezpieczne dla użytkowników co zagrożenia komputerowe.

Hakerzy coraz częściej atakują platformy mobilne. Jednym z odnotowujących najszybszy wzrost rodzajów szkodliwego oprogramowania są w ostatnim czasie trojany bankowe, które kradną dane uwierzytelniające dostęp do systemów bankowości internetowej oraz e-płatności. Łupem padają też dane dotyczące kart kredytowych i debetowych.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych