Młodzi Polacy, finanse i oszczędności

​Jak wynika z badania Blue Media ponad połowa młodych Polaków stara się oszczędzać pieniądze a najważniejszym wyznacznikiem sukcesu jest dla nich posiadanie oszczędności oraz braku długów.

Wbrew mitom, polscy millenialsi – czyli osoby urodzone w latach 80-tych i 90-tych – są rozsądni finansowo. W porównaniu do pokolenia swoich rodziców częściej posiadają oszczędności (53 do 44 proc.), a także chętniej inwestują swoje pieniądze (18 do 14 proc.).

Sukces finansowy wcale nie kojarzy im się z drogimi samochodami czy zagranicznymi wakacjami, ale z brakiem długów i kredytów oraz posiadaniem oszczędności. Ważne są dla nich również wysokie zarobki.

Dzisiejszych 20- i 30-latków najbardziej wyróżnia od starszego pokolenia, potrzeba posiadania własnego mieszkania. Dla niemal połowy spośród ankietowanych młodych Polaków, jest to bardzo ważny wyznacznik sukcesu finansowego, podczas gdy dla starszego pokolenia ma znaczenie dla niespełna co trzeciego respondenta.

Oszczędzanie na własne mieszkanie deklaruje aż 16 proc. badanych młodych Polaków. Częściej oszczędzają oni tylko na wakacje (23 proc.) i na zabezpieczenie swojej przyszłości (45 proc.). Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę oszczędności na emeryturę to zainteresowane jest nimi zaledwie 2 procent badanych.

Źródło: Blue Media

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych