Donald Trump przyniesie recesję wg analityków

Listopad już niebawem, a wówczas wybory na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Analitycy Citigroup mają poważne obawy, czy wybór Donalda Trumpa nie okaże się zbyt drastyczny dla rynków finansowych. 
Konkurent Hillary Clinton reprezentuje wiele “nietypowych” pomysłów na okres swojej kadencji, co wywołuje ostrożne podejście do polityki USA. W najgorszym wypadku może to doprowadzić świat do ogromnej recesji.
 “Zwycięstwo Trumpa szczególnie może przedłużyć i nasilić niepewność polityczną, a rynkom finansowym przynieść szok, choć prawdopodobnie krótkotrwały. Zaostrzenie warunków finansowych i dalszy wzrost niepewności może spowodować znaczne spowolnienie w gospodarce USA, ale także spowolnienie globalnego wzrostu” – w ten sposób wypowiada się Willem Buiter, główny ekonomista Citigroup.

 

Szacuje się, że wygrana Trumpa wpłynie na obniżenie tempa wzrostu globalnego PKB o 0,7-0,8 pkt. procentowego. Na chwilę obecną w sondażach prowadzi kandydatka Demokratów z wynikiem 45 %, natomiast reprezentant Republikanów – 33 %.
Kamil Jan Żółkiewicz

One Response to “Donald Trump przyniesie recesję wg analityków”

  1. Bartek pisze:

    Oby nie Trump, w najbliższym czasie wystarczą nam konsekwencje związane z brexitem.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych