Brexit spowoduje załamanie na brytyjskim rynku pracy

Analitycy obserwujący europejski rynek pracy zapowiadają, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej spowoduje załamanie się rynku pracy na wyspach. Już dziś, jak podaje brytyjskie stowarzyszenie The Recruitment & Employment Confederation, obserwuje się drastyczny spadek ofert pracy, których liczba spadła do kryzysowego poziomu z 2009 roku.

“Brytyjski rynek pracy w lipcu zanotował mocny spadek. Te turbulencje są wynikiem czerwcowego referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej” – powiedział Kevin Green, szef The Recruitment & Employment Confederation.

Trudno przewidzieć długoterminowe skutki Brexitu, jednak eksperci ostrzegają jednak przed lawinowym narastaniem bezrobocia.

Wiele brytyjskich firm całkowicie wstrzymało zatrudnianie lub ograniczyło do minimum pozyskiwanie nowych pracowników, w obawie o przyszłość i stan gospodarki brytyjskiej po ewentualnym Brexicie.

Według analityków przedsiębiorcy na wyspach czekają teraz na decyzje polityków czy w istocie dojdzie do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, jeśli tak to kiedy i na jakich warunkach. Wielu przedsiębiorców liczy na to, że nawet jednoznaczne zapowiedzi nowej premier – Theresy Mary May – nie oznaczają jeszcze stuprocentowego rozwodu z UE.

 

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych