Bank SMART wychodzi poza obszar wirtualny

Działający na polskim rynku od 2014 roku Bank SMART, będący częścią FM Bank PBP, zyskał szybko zyskał sympatię wielu klientów. Podczas gdy inne banki wprowadzały opłaty za coraz większą liczbę usług, Bank SMART oferował wiele więcej niż konkurencja za prawdziwe ZERO. Wielu potencjalnych klientów za wadę banku wskazywało brak dostępności placówek, gdyż jednym ze sloganów przyświecających wejście na rynek Banku SMART było hasło mówiące, iż jest on jedynym bankiem wirtualnym, działającym wyłącznie online. Od lipca obecni i nowi klienci banku mogą korzystać z placówek bliźniaczego BIZ Banku.

Otwarcie przed klientami 50 placówek BIZ Bank, przypomina sytuację sprzed lat, kiedy to mBank otworzył przed swoimi klientami placówki MultiBanku. Możliwość obsługi w oddziałach dla wielu klientów będzie sporym ułatwieniem, szczególnie dla tych, którzy chcą bez opłat wpłacać gotówkę na swój rachunek. Wraz z lipcowymi zmianami wprowadzono przelewy natychmiastowe, do tej pory niedostępne w ofercie banku.

Lipcowe zmiany w Bank SMART obejmują również wprowadzenie opłaty za wypłatę w bankomatach za granicą (5 zł + 3% za przewalutowanie). Bank zwiększył też opłatę, za międzynarodowy przelew SWIFT (z 15 zł na 0,2% od kwoty transakcji, min. 20 zł, maks. 200 zł). Zrezygnowano jednak z pobierania opłat za polecenie zapłaty.

Należy jednak podkreślić, że na dzień dzisiejszy Bank SMART, to jedyny bank w któremu można powierzyć prowadzenie rachunku oszczędnościowego bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Wybrane usługi na koncie:
Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł
Przelew krajowy zlecony przez Bankowość Mobilną lub Internetową – 0 zł
Wydanie i używanie karty płatniczej – 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – 0 zł
Zlecenie stałego zlecone przez Bankowość Mobilną lub Internetową – 0 zł
Zmiana numeru PIN do karty w Bankomacie BZWBK – 5 zł

Jeśli szukasz dla siebie nowoczesnego i taniego (w większości scenariuszy bezpłatnego) rachunku złotówkowego bądź walutowego, to oferta Banku SMART jest warta uwagi. Rachunek w Banku SMART możesz założyć klikając w powyższy obrazek.

Z pełną tabelą prowizji i opłat można zapoznać się na stronie banku.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych