Polacy nie lubią ubezpieczeń turystycznych

Zaledwie co trzeci polski turysta ubezpiecza się wyjeżdżając na zagraniczne wakacje – wynika z badania Blue Media.

​Chcąc zaoszczędzić na zagranicznych wyjazdach Polacy rzadko decydują się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Robi tak zaledwie co trzeci polski turysta – wynika z najnowszego badania spółki Blue Media. Brak ubezpieczenia to ryzyko nieplanowanych powakacyjnych kosztów.

28 proc. badanych Polaków zadeklarowało, że wyjeżdżając na zagraniczne wakacje „zawsze” wykupuje ubezpieczenie. „Czasami” ubezpiecza się 13 proc. respondentów – wynika z badania Satisface dla Blue Media, operatora serwisu finansów osobistych bm.pl.

Ponad połowa Polaków nigdy nie wykupuje dodatkowych ubezpieczeń wyjeżdżając na zagraniczne wakacje. Tymczasem karta EKUZ czy standardowe pakiety ubezpieczeniowe dodawane przy zakupie wycieczek bywają niewystarczające. Jeżeli turysta nie jest ubezpieczony lub wykupił za niskie ubezpieczenie i ulegnie wypadkowi, koszty leczenia albo akcji ratowniczej musi uregulować z własnej kieszeni.

W ubiegłym roku głośno było o Polaku, który chodząc po polskich Tatrach, przewrócił się i spadł na słowacką część gór. Akcja ratunkowa była przeprowadzana przez służby słowackie. Turysta został odnaleziony, udzielono mu pierwszej pomocy, przewieziono do szpitala. Rachunek za akcję opiewał na ok. 63 tysiące złotych. Na Słowacji za poszukiwanie zaginionego w górach oraz udzielenie pomocy trzeba zapłacić.

Niebagatelne koszty transportu musiał pokryć inny polski turysta, który na wakacjach w Meksyku dostał wylewu i został na miejscu hospitalizowany. Stan zdrowia nie pozwolił na powrót rejsowym samolotem, konieczny był specjalny air-ambulans. Pacjent musiał pokryć koszty leczenia oraz przelotu do Polski, które zostały wycenione na… 800 tysięcy złotych.

Źródło: Blue Media

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych