Zaskakująco dobre wyniki finansowe Deutsche Bank

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o kłopotach Deutsche Banku. Prognozowano również jego rychły upadek. Rok 2015 zakończył się dla banku dużymi stratami, pojawiały się również informacje o planach zwolnienia kilku tysięcy pracowników. Ku zaskoczeniu obserwatorów rynku i wbrew prognozom analityków, pierwszy kwartał 2016 roku zakończył się dla banku zyskiem netto w wysokości 214 milionów euro.

Podczas spotkani z inwestorami i prezentacji wyników finansowych, Banku John Cryan, wiceprezes Deutsche Banku powiedział:  “Rynki finansowe były bardzo wymagające w pierwszym kwartale, co przede wszystkim odzwierciedlało obawy związane z perspektywami światowej gospodarki. Ta niepewność skutkowała spadkiem aktywności klientów na rynkach kapitałowych, a nasze przychody spadły w porównaniu z ubiegłym rokiem (…). Największy niemiecki bank chce w tym roku wiele osiągnąć”.

Lepsze od spodziewanych wyniki raportu kwartalnego przyczyniły się do wzrostu wartości akcji Deutsche Banku na giełdzie we Frankfurcie o ponad 3% do poziomu 17,3 EUR. Mimo to aktualny kurs jest niższy o blisko 39% niż w pierwszym kwartale 2015 roku.

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami Deutsche Bank przyznał się do manipulacji na rynkach złota i srebra. Nie ujawniono jednak kosztów ugody poza sądowej, która w znaczący sposób może wpłynąć na wyniki finansowe banku w bieżącym kwartale.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych