Humanoidalny robot Pepper w aplikacji handlowej MasterCard

MasterCard uruchamia pierwszą handlową aplikację z humanoidalnym robotem Pepper firmy SoftBank Robotics. Aplikacja oparta na świadczonej przez MasterCard globalnej usłudze płatności cyfrowych MasterPass, umożliwia szybkie, proste i bezpieczne dokonywanie płatności cyfrowych przy użyciu różnych urządzeń. Pilotażowe wdrożenie aplikacji będzie miało miejsce w wybranych restauracjach Pizza Hut w regionie Dalekiego Wschodu.

Nowa aplikacja stanowi pierwszy poważny krok w kierunku wprowadzenia „handlu konwersacyjnego” do obsługi sprzedawców i konsumentów. Rozbudowane funkcje robota pozwolą zapewnić zintegrowaną, bezproblemową i jednolitą obsługę klienta, włącznie z udzielaniem informacji (np. informacji o kaloryczności posiłku) i dokonywaniem transakcji sprzedaży. Pizza Hut będzie testować Peppera w obszarze przyjmowania zamówień i zarządzania płatnościami. Dzięki temu personel zostanie zwolniony z części obowiązków i będzie mógł zwrócić większą uwagę na potrzeby klientów, lepszą ich obsługę oraz zwiększenie zadowolenia. Pepper realizuje funkcje przyjmowania zamówień i zarządzania płatnościami bardzo sprawnie, co pozwala na skrócenie czasu oczekiwania w przypadku transakcji sprzedaży z dostawą i na wynos, które stanowią obecnie ok. 80% obrotów firmy.

“W ramach transformacji cyfrowej naszego przedsiębiorstwa rozważamy różne metody interakcji i komunikacji z klientem oraz przeprowadzania z nim transakcji. Robot Pepper z funkcją dokonywania płatności pozwala zapewnić płynną obsługę klienta, włącznie z przyjmowaniem zamówień. Ponadto umożliwia połączenie tej obsługi z programami lojalnościowymi, które przynoszą natychmiastowe korzyści” – powiedziała Karen Chan, dyrektor ds. cyfryzacji, Pizza Hut Azja.

Rozpoczynając interakcję, klient zwraca się do Peppera słownie oraz paruje swoje konto MasterPass poprzez naciśnięcie ikony Pepper w aplikacji portfela cyfrowego bądź poprzez zeskanowanie kodu QR na tablecie trzymanym przez robota. Po sparowaniu z usługą MasterPass, Pepper obsługuje posiadacza karty, przedstawiając mu spersonalizowane rekomendacje i oferty oraz dodatkowe informacje o produktach, a także pomagając mu w dokonaniu płatności za zakupione artykuły. Pepper jest w stanie zainicjować i sfinalizować transakcję, w tym uzyskać autoryzację płatności, łącząc się z usługą MasterPass poprzez WiFi. Cała transakcja realizowana jest w portfelu cyfrowym klienta.

MasterCard-tmc01 Aplikacja Pepper została opracowana przez zespół MasterCard Labs w Singapurze, jeden z ośmiu ośrodków badawczo-rozwojowych MasterCard na świecie. Jest ona kolejnym elementem realizowanych przez MasterCard programów, które mają na celu umożliwienie dokonywania płatności za pomocą wszelkiego rodzaju inteligentnych gadżetów, urządzeń i galanterii elektronicznej – od opasek fitness po lodówki, a obecnie również roboty. Integracja z Pepperem otwiera nowe możliwości w dziedzinie handlu detalicznego, takie jak spersonalizowane usługi zakupów połączone z usługami concierge, płatność bez przechodzenia przez kasę czy zakup towarów w sklepie ze zleceniem ich dostawy do domu. Podobne udogodnienia mogą być zapewnione również w innych miejscach, gdzie wymagana jest interakcja z klientem, takich jak hotele, banki, porty lotnicze czy inne placówki obsługujące klientów.

Źródło: MasterCard

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych