Ranking najlepszych lokat bankowych – wiosna 2015

 

Lokata bankowa to deponowanie pieniędzy w banku, jest to najbezpieczniejszy i najbardziej popularny sposób oszczędzania pieniędzy. Pieniądze ulokowane w banku wyciągamy po określonym czasie wraz z odsetkami, które są zyskiem z lokaty. Do wyboru mamy przeróżne oferty lokat, których terminy wahają się od kilku dni do kilkunastu lat. Wyróżniamy lokaty standardowe, czyli terminowe, e-lokaty, lokaty progresywne, strukturyzowane oraz lokaty rentierskie.

Meritum Bank ma bardzo ciekawą ofertę lokaty dwumiesięcznej, w której oprocentowanie sięga aż 5%. Aby skorzystać z tej oferty należy założyć konto osobiste w tym banku, co jest sprawą niezwykle prostą i szybką, gdyż możemy to uczynić za pomocą Internetu. Lokatę możemy otworzyć już po miesiącu funkcjonowania konta. Oprocentowanie obowiązuje w przedziale 1000 do 10 000 zł, a po dwóch miesiącach pieniądze są przelewane na konto osobiste.

W Genin Online możemy się spodziewać 4,5% również w lokacie dwumiesięcznej. Minimalna kwota to tylko 500 zł, oferta jest dostępna zarówno telefonicznie jak i online. Ciekawą opcją jest możliwość zerwania umowy bez utraty odsetek.

4,5 % oprocentowania zapewnia też Niezależny Doradca Finansowy Expander, jednakże kwota lokaty to minimum aż 50 000 do 100 000 zł. Okres depozytu to tylko jeden miesiąc, a w trakcie zdeponowania pieniędzy mamy możliwość skorzystania z bezpłatnych porad Doradcy Expandera.

Santander Bank oferuję lokatę Direct+ z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Okres umowy jest dość długi i wynosi aż 36 miesięcy. Minusem oferty jest brak możliwości założenia lokaty online, natomiast plusem jest brak opłat za otwarcie i prowadzenie lokaty. Kolejną dobrą stroną oferty jest brak konieczności posiadania konta osobistego, a kwota minimalna to 5000 zł, nie musimy natomiast ograniczać się z maksymalną kwotą wpłaty.

M-bank przedstawia ofertę bardzo krótkiej lokaty 3-dniowej, której oprocentowanie sięga 2,4% w skali roku. Lokatę można założyć dysponując kwotą od 500 do 10 000 zł. Założenie rachunku emax jest możliwe przez Internet, lub mlinię.

Dysponując określoną kwotą pieniężną warto ją zdeponować na lokacie ze względu na zysk, jaki otrzymamy. Wysokość oprocentowania w zależności od wielkości wkładu, jak również czasu trwania lokaty może być bardzo atrakcyjna i wystarczy prześledzić aktualne oferty banków np. na blogu: konta-oszczednosciowe.blogspot.com aby wybrać najlepszą opcję.  Lokaty bankowe to najbezpieczniejszy sposób na oszczędzanie, gdyż w razie kłopotów banku, Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca środki do równowartości 100 000 euro.

One Response to “Ranking najlepszych lokat bankowych – wiosna 2015”

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych