Pomoc gotówkowa dla każdego

    Wchodząc w dorosłe życie człowiek zaczyna pierwszą pracę, która bardzo często nie jest dobrze płatna. Jednak to pierwsza praca i każdy zgadza się na niższe zarobki, „śmieciową” umowę i wiele innych nieudogodnień. W takich przypadkach bardzo często pojawiają się też problemy z gotówką, z nagłymi wydatkami i innymi zobowiązaniami finansowymi.

 

Szybka pomoc

W takich nagłych sytuacjach, gdy potrzebujemy gotówki, możemy zwrócić się z prośbą pożyczenia do znajomych lub rodziny, ale nie zawsze jest to możliwe. Możemy natomiast skorzystać z szybkich pożyczek gotówkowych. To odpowiednik pożyczek bankowych, ale udzielają jej instytucje, które nie są bankami. To firmy finansowe, które stworzyły produkt dla każdego. Nie musimy przedstawiać zaświadczeń o stałym zatrudnieniu, ani innych zabezpieczeń. Możemy pożyczyć kilkaset złotych lub kilka tysięcy na kilka tygodni lub kilka miesięcy. W zależności od tego jak dużo chcemy pożyczyć pieniędzy, spotkamy się z bardziej lub mniej szczegółowymi formalnościami.

Polskie warunki

Niestety w naszym kraju rząd lubi mieć kontrolę nad wszystkim, dlatego wprowadził regulacje prawne dotyczące szybkich pożyczek gotówkowych. Niestety te regulacje nie wpływają na bezpieczeństwo pożyczania, a raczej na możliwości pożyczania, czyli jak zwykle stracił klient. Firmy pożyczkowe na szczęście nadal wydają pożyczki na tej samej zasadzie, choć wprowadziły niewielkie zmiany w swoich ofertach. Na dzień dzisiejszy nadal możemy starać się o pożyczkę bez formalności, przy niewielkich kwotach możemy dostać pożyczkę z oprocentowaniem 0%, więc jeszcze zmiany, które wprowadził rząd nas nie dotknęły.

W Polsce z szybkich pożyczek gotówkowych korzysta ponad 40% ludności. Ta liczba nadal rośnie. Korzystamy z chwilówek, bo jest szybko, sprawnie i jest większe prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji w przeciwieństwie do banków, w których trudno dostać pożyczkę od ręki, w dodatku bez formalności.

Ulubione pożyczki

Można by wywnioskować, że Polacy lubią szybkie pożyczki gotówkowe, dlatego pożyczają. Prawda jest taka, że nie lubimy pożyczać, ale sytuacje życiowe zmuszają nas do zadłużania się. Niestety albo za mało zarabiamy, albo pracujemy na „śmieciowej” umowie. W banku nie możemy liczyć na pożyczkę, a rodzina nie może nam pomóc. W takich sytuacja zostaje jedno wyjście – szybka pożyczka gotówkowa w parabanku. Pożyczki te są dużo droższe od kredytu bankowego, ale nie mając wyjścia sięgamy po nie, bo jak inaczej rozwiązać problem finansowy?

Mówi się, że Polakom żyje się coraz lepiej, ale fakt, że prawie połowa z nas korzysta z szybkich pożyczek gotówkowych nie mówi o tym, że żyje się lepiej, tylko wystarczająco. Zazwyczaj żyjemy od wypłaty do wypłaty, a jak coś się zdarzy i potrzebujemy więcej pieniędzy, to nie mamy skąd ich wziąć. Dlatego korzystamy z chwilówek, bo w każdym momencie możemy z niej skorzystać.

 

One Response to “Pomoc gotówkowa dla każdego”

  1. Marek Migala pisze:

    Raczej odradzałabym wzięcie chwilówki, przeważnie mają wiele ukrytych kosztów i wcale nie są tak korzystne. Wzięcie kredytu w takiej formie jest dość ryzykowne.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych