W 2015 roku kilka zmian w programie mieszkanie dla młodych

Program „Mieszkanie dla Młodych” stał się wyjątkową szansą na zakup swojego mieszkania. Jako kontynuacja programu „Rodzina na swoim” nie odniósł w pierwszym roku funkcjonowania spektakularnego sukcesu, wykorzystano bowiem zaledwie 40% środków z tych, które przeznaczone zostały do rozdysponowania.

W 2015 wejdą w życie zmiany, które programem zainteresować powinny zdecydowanie większą liczbę osób.

Głównym minusem nowego programu okazał się niski limit cen, co sprawiło, że w dużych miastach oferta nie była zbyt atrakcyjna, biorąc pod uwagę głównie liczbę dostępnych mieszkań. Te, które znajdowały się w obiegu, zlokalizowane były głównie na obrzeżach dużych aglomeracji, co sprawiło, że to właśnie tam swoje kroki kierowali młodzi ludzie.

  • Wprowadzone w obecnym roku zmiany to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Jedną z najważniejszych okazuje się być zwiększenie wysokości dopłat do 20 proc. oraz 25 proc., odpowiednio dla rodzin posiadających dwójkę lub więcej dzieci. Co prawda w przypadku singli, osób bezdzietnych oraz rodzin z jednym dzieckiem wysokość dopłat nie ulega zmianie, pozostałe osoby jednak ze zmian powinny być szczególnie zadowolone. – stwierdza Marek Mogiełka, współwłaściciel firmy deweloperskiej Pastada.

Do tej pory możliwość uzyskania dopłaty dotyczyła tylko i wyłącznie mieszkań kupionych na rynku pierwotnym, bezpośrednio od dewelopera, bądź domów wybudowanych metodą gospodarczą.

  • Od tego roku otrzymaliśmy możliwość uzyskania dopłaty także w przypadku mieszkań powstałych w wyniku przebudowy bądź adaptacji, co pozwoli na znaczne poszerzenie oferty oraz zainteresowanie nową zupełnie nowych osób, dla których obecna propozycja nie była wystarczająco atrakcyjna.– dodaje Tomasz Szymkowiak, prezes spółki HZDK Grupa Inwestycyjna.

Jednym z problemów w trakcie zakupu własnego mieszkania była do tej pory niewystarczająca zdolność kredytowa. W chwili obecnej program zakłada, że do kredytu osoby biorącej udział w programie dołączyć mogą także inne, dowolne osoby. W połączeniu z możliwością skorzystania z programu członkom spółdzielni mieszkaniowych uzyskujemy szereg wyjątkowo atrakcyjnych zmian, dzięki którym tegoroczna edycja programu powinna cieszyć się o wiele większą popularnością, także ze względu na konieczność posiadania rosnącego z roku na rok wkładu własnego. Dla wielu osób program „Mieszkanie dla Młodych” może więc okazać się jedyną szansą na posiadanie własnego lokum.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych