„Złoty Bankier 2013” i „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013” dla PKO Banku Polskiego

Bank został laureatem w kategorii „Najlepszy kredyt hipoteczny” i „Innowacja finansowa” w plebiscycie organizowanym przez Bankier.pl i PayU. Z kolei w konkursie „Gazety Bankowej” otrzymał tytuł bankowego „Lidera Informatyki 2013”.

Konkurs „Złotego Bankiera” wyróżnił najlepsze produkty i usługi oferowane przez polskie banki. Do miana najlepszych kandydowały oferty kilkudziesięciu instytucji finansowych, skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jaki i biznesowych. W jury plebiscytu zasiedli przedstawiciele organizatorów, dziennikarze ekonomiczni, analitycy finansowi, przedstawiciele blogosfery i znawcy mediów.

Internauci po raz kolejny w historii plebiscytu docenili kredyt mieszkaniowy Własny Kąt Hipoteczny. W piątej edycji konkursu PKO Bank Polski zdobył największą liczbę pozytywnych opinii w kategorii „Najlepszy kredyt hipoteczny” zajmując 1. miejsce z liczbą 46 proc. oddanych głosów. Bank stale pracuje nad atrakcyjnością oferty w zakresie warunków cenowych, dzięki którym zajmuje czołowe pozycje w wielu rankingach. Posiada też najszerszą ofertę kredytów hipotecznych na rynku, udzielając kredytów praktycznie na każdy cel mieszkaniowy. Od dłuższego czasu PKO Bank Polski jest również niekwestionowanym liderem sprzedaży tych kredytów z ponad 30 proc. udziałem rynkowym. W ubiegłym roku Bank sprzedał kredyty mieszkaniowe na ponad 10 mld zł.

Kapituła konkursu przyznała również nagrodę w kategorii specjalnej „Innowacja Finansowa” dla aplikacji IKO. Rozwiązanie jest obecnie najpopularniejszym i najbardziej rozwiniętym systemem płatności mobilnych w Polsce. Z aplikacji, która łączy funkcje bankowości mobilnej z możliwością dokonywania płatności mobilnych, korzysta już ponad 125 tysięcy użytkowników, z czego 83 proc. to klienci PKO Banku Polskiego, 12 proc. – Inteligo, a 5 proc. – osoby korzystające z portmonetki IKO. Imponująca po roku od jej wdrożenia jest sieć akceptacji, obejmująca 70 tys. terminali płatniczych eService, ponad 6 tys. bankomatów PKO Banku Polskiego i Euronet oraz 8 tys. sklepów internetowych. IKO działa już na niemal wszystkich telefonach dostępnych na krajowym rynku (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian i Java).

Głosami ponad 40 tys. internautów oraz ekspertów PKO Bank Polski znalazł się również w gronie laureatów w kategoriach: „Najlepsza bankowość mobilna” (2. miejsce) oraz „Najlepsze konto osobiste” (3. miejsce). Z kolei Inteligo pojawiło się wśród najlepszych banków w zestawieniu: „Najlepszy sposób płatności w Internecie” (2. miejsce) oraz „Najlepszy bank dla przedsiębiorcy internetowego” (3. miejsce).

W ubiegłorocznej edycji konkursu PKO Bank Polski również odebrał statuetkę w kategorii Najlepszy kredyt hipoteczny. W trzeciej edycji plebiscytu Prezes Zarządu Zbigniew Jagiełło uhonorowany został nagrodą specjalną „Osobowość Roku”, a internauci docenili kredyt Własny Kąt Hipoteczny.

Nagrody w konkursie „Liderów Informatyki Instytucji Finansowych 2013” za najlepsze wdrożenia systemów informatycznych wręczyła też „Gazeta Bankowa”. Statuetkę lidera w kategorii „Bankowość elektroniczna i e-finanse” kapituła konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za wdrożenie aplikacji IKO. Bank wygrał również w kategorii „Systemy back office” za wdrożenie Centrum Innowacji”.

W ubiegłym roku PKO Bank Polski otrzymał tytuł „Lidera Informatyki 2012” w kategorii “Bankowość elektroniczna i e-finanse” oraz w kategorii „Systemy transakcyjne”.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych