Solaris Bus & Coach S.A. i Millennium Leasing dostarczą autobusy do Wrocławia

Warszawa, 27.03.2014 r. – 27 marca br. konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. podpisało z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Sp. z o.o. we Wrocławiu umowę na dostawę i 10-letnią dzierżawę 57 fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych o łącznej wartości ponad 75 mln zł.

Zawarcie umowy jest wynikiem wygranej w przetargu, ogłoszonym przez MPK Wrocław i rozstrzygniętym w dniu 17 marca br.

– Millennium Leasing jest liderem leasingu dla branży transportu ciężkiego – powiedział Wojciech Rybak, Prezes Zarządu Millennium Leasing. – Wygranie przetargu, ogłoszonego przez MPK Wrocław, wpisuje się w naszą strategię osiągnięcia niekwestionowanej, wiodącej pozycji w tym segmencie rynku. Jesteśmy dumni z faktu, że wiele z najbardziej spektakularnych inwestycji w obszarze transportu publicznego finansowane jest z udziałem Grupy Millennium. Niezwykle istotna w tych projektach jest współpraca z dostawcami sprzętu – w tym przypadku z Solaris Bus & Coach S.A. – wiodącym producentem środków komunikacji pasażerskiej (głównie autobusów), rozpoznawalnym i odnoszącym sukcesy również daleko poza granicami Polski – dodał Wojciech Rybak.

– Ogromnie cieszymy się z podpisanego dziś kontraktu. Jest to jednocześnie szczególne wyzwanie by spełnić zaufanie nowego Klienta. Doświadczony osiemnastoma latami działalności Solarisa na rzecz polskich przewoźników nie mam wątpliwości, że nasze autobusy przysłużą się wrocławianom i wtopią się w krajobraz stolicy Dolnego Śląska. Korzystna oferta z naszej strony pozwoliła Zamawiającemu wykorzystać opcję zwiększenia zamówienia z początkowych 45 do ostatecznie 57 autobusów – powiedział Wiesław Cieśla, Pełnomocnik Prezesa Zarządu ds. Kluczowych Klientów Solaris Bus & Coach S.A.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych