Jak sobie pomóc w oszczędzaniu?

Regularne odkładanie drobnych sum na koncie oszczędnościowym wielu osobom przychodzi
z trudem. Dlatego banki proponują coraz bardziej wyrafinowane sposoby, które mają wspomóc klientów w odkładaniu nawet niewielkich kwot każdego miesiąca. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl wskazują na najciekawsze rozwiązania proponowane przez banki.
– Jedną z opcji są programy oszczędzania automatycznego, dzięki którym pieniądze przelewane są
z konta osobistego na oszczędnościowe bez polecenia klienta – mówi Mikołaj Fidziński, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. – Na przykład w programie CAsaver oferowanym przez bank Credit Agricole po każdej transakcji dokonanej kartą na Rachunek Oszczędzam trafia dodatkowa kwota, której wysokość ustala klient. Kwota płatności może zostać zaokrąglona do 50 groszy, pełnej złotówki lub 5 zł – dodaje.
Przykładowo, płacąc w sklepie za zakupy 52,09 zł, nastąpi dodatkowy transfer na konto oszczędnościowe. Będzie to albo 41 gr (przy opcji zaokrąglania do pełnych 50 gr), 91 gr (zaokrąglanie do złotówki) lub 2,91 zł (zaokrąglanie do pełnych 5 zł). Kto często płaci kartą, może tym sposobem przelać na Rachunek Oszczędzam kilkadziesiąt, a nawet więcej złotych miesięcznie.
Jeszcze więcej możliwości jest w mBanku w programie mSaver. Tutaj klient ma do wyboru kilka sposobów oszczędzania związanych z płaceniem kartą lub dokonywaniem przelewów. Jednym z nich jest zaokrąglanie kwot transakcji, podobne jak w Credit Agricole. Z konta osobistego na oszczędnościowe trafiają jednak dużo wyższe sumy. W programie mBanku następuje zaokrąglenie do pełnych 10 zł. Dlatego płacąc w sklepie kartą np. 12,92 zł, z konta osobistego zejdzie 20 zł, a na rachunek oszczędnościowy trafi ponad 7 zł. Dodatkowa opcja to możliwość ustalenia, że po każdej transakcji, niezależnie od jej wysokości, wpłynie na nasz rachunek oszczędnościowy określona kwota (od 3-10 zł. Istnieje także możliwość przelania na rachunek oszczędnościowy określonego procentu kwoty płatności (od 1 do 15 proc.). Zatem w momencie wykonania przelewu na 100 zł, na rachunek mSaver trafi kwota od 1 do 15 zł.
Z kolei ING Bank Śląski na koncie Smart Saver proponuje zaokrąglenie kwoty transakcji (do 5 lub 10 zł) albo pobranie od 1 do 10 proc. wydanej kwoty (przelewem lub kartą).
Zlecenie stałe na konto oszczędnościowe
Najprostszym sposobem na oszczędzanie może być ustanowienie zlecenia stałego z konta osobistego na oszczędnościowe. W ten sposób co miesiąc na wyżej oprocentowany rachunek będzie wpływała ustalona przez nas kwota. Takie stałe zlecenie to bardzo prosta i, co istotne, zazwyczaj darmowa operacja.
– Główną zaletą posiadania oszczędności jest poczucie bezpieczeństwa, które się z tym wiąże – mówi Mikołaj Fidziński. – Z rachunków oszczędnościowych warto skorzystać z prostego powodu – środki tam zgromadzone trudniej nam wyciągnąć, niż te ulokowane na koncie osobistym, gdyż zwykle możliwy jest tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Za kolejne trzeba płacić, co sprawia, że taka transakcja przestaje się opłacać, a my sami zaczynamy rozsądniej gospodarować naszym budżetem domowym – dodaje.
***
Comperia.pl S.A., założona w 2008 roku, była pierwszą w Polsce porównywarką produktów finansowych, twórcą tej kategorii w polskim Internecie. Obecnie należy do najczęściej odwiedzanych witryn internetowych w kraju. Według danych Google Analytics serwisy Grupy Comperia.pl poświęcone finansom osobistym odwiedza co miesiąc kilkaset tysięcy internautów. W skład Grupy Comperia, oprócz porównywarki finansowej Comperia.pl, wchodzi także serwis Banki.pl, portal poświęcony kredytom hipotecznym eHipoteka.com serwis motoryzacyjny Autoa.pl., portal Kontoteka.pl oraz ComperiaLead czyli rozbudowany program partnerski. Comperia.pl S.A. notowana jest na rynku New Connect.

2 komentarze to “Jak sobie pomóc w oszczędzaniu?”

 1. W dzisiejszych realiach ogrom osób zadaje niezmiernie często pytania czy są możliwe do
  uzyskania pożyczki dla osób z dowolnymi zadłużeniami, również z zadłużeniami komorniczymi na wynagrodzeniu ?, tak, są lecz będziemy musieli sobie zdawać sprawę z tego iż firmy pożyczkowe
  oferujące takowe pożyczki zazwyczaj posiadają w ofercie o
  dużo mniejsze kwoty aniżeli na przykład instytucje bankowe.
  Zwyczajowo firmy te nie weryfikują żadnych baz pożyczkobiorców, a jeżeli nawet to wyłącznie swoje bazy
  wewnętrzne, sprawdzając czy kiedyś już nie byliśmy ich klientem.
  A więc szukając owej pożyczki należy się rozejrzeć po naszym rynku pożyczek, a z całą pewnością odnajdziemy ofertę przystosowaną do naszych potrzeb.

  pożyczki prywate przez iteret

 2. Ciekawy artykuł, z pewnością będę częściej odwiedzać bloga

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych