ING Bank Śląski pomaga oszczędzać na emeryturę

ING Bank Śląski jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnił Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) w formie rachunku oszczędnościowego. To produkt pomagający klientom oszczędzać na dodatkową emeryturę oraz dający jednocześnie możliwość uzyskania ulgi podatkowej.

Wyniki badań wskazują, że Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z potrzeby dodatkowego oszczędzania na emeryturę. Wzrasta poczucie, że opieranie przyszłości wyłącznie na obecnie funkcjonującym systemie emerytalnym może spowodować pogorszenie ich sytuacji finansowej w przyszłości. Aby wyjść naprzeciw potrzebom klientów wprowadziliśmy do swojej oferty IKZE w formie rachunku oszczędnościowego. To bezpieczny sposób na oszczędzanie na dodatkową emeryturę, pozwalający równocześnie uzyskać ulgę podatkową – mówi Daniel Szewieczek, dyrektor Departamentu Oszczędności w ING Banku Śląskim.

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego ING Banku Śląskiego pozwala w prosty sposób gromadzić pieniądze na przyszłą emeryturę. Konto można założyć poprzez bankowość internetową ING BankOnLine lub w oddziale banku. Po założeniu IKZE, klient może wpłacać oszczędności w dowolnym momencie. Środki podlegają oprocentowaniu odpowiadającemu Otwartemu Kontu Oszczędnościowemu w PLN. Wypłata zgromadzonych oszczędności na IKZE następuje po 65. roku życia przy minimalnym 5 letnim okresie oszczędzania i może być dokonana jednorazowo lub w ratach. Od tej wypłaty potrącany jest 10 procentowy podatek ryczałtowy. Istnieje również możliwość wypłaty zgromadzonych środków przed osiągnięciem wieku emerytalnego, które skutkuje zerwaniem umowy i zamknięciem konta.

Cechy wyróżniające Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego ING Banku Śląskiego to:

w długim okresie dodatkowe pieniądze na emeryturę,
w każdym roku oszczędzania możliwość uzyskania ulgi podatkowej nawet do 1 438 zł,
oprocentowanie już od pierwszej złotówki,
brak podatku Belki,
możliwość założenia rachunku bez wychodzenia z domu.

IKZE przeznaczone jest dla osób posiadających konto osobiste lub konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim. Limit wpłat na dany rok określa ustawa i jest on taki sam dla wszystkich oszczędzających, bez względu na wysokość osiąganych dochodów. W 2014 roku limit ten wynosi 4 495,20 zł. Klient ma możliwość odliczenia wpłat dokonanych na IKZE od dochodu w corocznym zeznaniu podatkowym.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych