„Wspólny projekt” Fundacji Sztuki Polskiej ING i Muzeum Sztuki w Łodzi

Ruszyła druga edycja konkursu „Wspólny projekt”, organizowanego przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundację Sztuki Polskiej ING. Inicjatywa jest skierowana do artystów, którzy nie ukończyli 30 roku życia.

Temat tegorocznej edycji to „Intymność”. Zadaniem konkursowym jest przesłanie pomysłu na projekt o tematyce zaproponowanej przez organizatorów, który następnie zostanie oceniony przez jury konkursu. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundacją Sztuki Polskiej ING.

Konkurs ma na celu wspieranie artystów działających w obszarze sztuk wizualnych. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronach: www.msl.org.pl oraz ingart.pl.

Fundacja Sztuki Polskiej ING zajmuje się promocją sztuki budując kolekcję sztuki polskiej powstającej po 1989 roku oraz realizując projekty. Kolekcja jest eksponowana w siedzibach fundatorów i udostępniana na wystawach organizowanych w instytucjach sztuki. Fundacja została utworzona w 2000 roku przez działające w Polsce spółki z Grupy ING.

Muzeum Sztuki w Łodzi jest jednym z najstarszych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie. Posiada obszerną kolekcję sztuki XX i XXI wieku. Misją Muzeum jest umożliwienie odbiorcom kontaktu ze sztuką, a także wzmacnianie jej roli jako elementu życia społecznego.

Pełny komunikat w biurze prasowym

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych