Koprodukcje Orange w czołówce polskich filmów, na ekrany wchodzi kolejna – „Jack Strong”.

Do kin wchodzi najnowsza koprodukcja Orange Polska. Film „Jack Strong” można oglądać już od piątku, 7 lutego. Z podsumowania box office wynika, że obrazy współprodukowane przez Orange – „Wałęsa. Człowiek z nadziei” oraz „Drogówka” – były najchętniej oglądanymi polskimi filmami roku 2013.

„Jack Strong” to długo oczekiwany film Władysława Pasikowskiego. Opowiada jedną z najbardziej fascynujących operacji szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego – człowieka, który, tkwiąc w środku systemu komunistycznej Polski, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

„Cieszę się, że nasze zaangażowanie w polską kinematografię pokrywa się z zainteresowaniem kinomaniaków. Jestem przekonany, że nasze wsparcie w najnowszą produkcję „Jack Strong” również zaowocuje szeroką publicznością w kinach” – powiedział Dominique Lesage – Dyrektor Kontentu Orange Polska.

Od lat Orange Polska angażuje się w koprodukcje filmowe. Jak dotąd zrealizował 28 projektów, które z zainteresowaniem obejrzało prawie 11 mln Polaków. „Drogówka” to numer jeden w minionym roku. Obejrzało go ponad milion widzów. Obraz miał też najlepsze otwarcie spośród premier. W pierwszy weekend wyświetlania film obejrzało 176 732 widzów. Drugim filmem był „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, którego widziało 956 tys. osób. Oba tytuły otwierają filmowy box office za 2013 rok. Dużym sukcesem może pochwalić się “Bejbi blues”, także koprodukcja Orange Polska. Film trafił szczególnie do młodej widowni i miał 423 tysięcy widzów. Znalazł się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych polskich filmów w 2013 roku.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
Tel.: 22 527 19 39, biuro.prasowe@orange.com

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych