Konto Rozsądne Alior Banku najlepszym rachunkiem na rynku

Konto Rozsądne Alior Banku zwyciężyło w rankingu rachunków osobistych. Celem zestawienia, przygotowanego przez redakcję portalu finansowego Money.pl było wyłonienie rachunku przynoszącego największe korzyści jego posiadaczowi. Aby dokonać rzetelnej analizy, autorzy rankingu porównali ofertę 87 kont osobistych w 32 bankach.

Redakcja portalu Money.pl opracowując ranking kont osobistych, przygotowała profil modelowego klienta, na którego rachunek wpływa średnio 2,5 tys. zł miesięcznie i wykonuje on w każdym miesiącu operacje kartą płatniczą na kwotę co najmniej 500 złotych. Wzorcowy klient poszukuje najtańszych rozwiązań, dlatego operacje bankowe (przelewy, polecenia zapłaty i zlecenia stałe) realizuje przez Internet. Dla przyjętego modelu, istotnymi warunkami oceny konta jest również możliwość darmowego wypłacania pieniędzy z jak największej liczby bankomatów oraz dostęp do bankowości mobilnej.

Oferty 32 banków poddano analizie pod kątem ponad 30 kryteriów podzielonych na trzy grupy: koszty prowadzenia i obsługi, dostęp do konta i środków oraz obsługa klienta. Maksymalnie konto mogło otrzymać 100 punktów.

Na podstawie analizy przyjętych kryteriów, pierwsze miejsce w rankingu zajęło Konto Rozsądne Alior Banku, które zostało uznane najkorzystniejszym rachunkiem dla klienta indywidualnego. Jego posiadacz może zyskać ponad 100 zł rocznie. Dla porównania najdroższe konto uwzględnione w rankingu kosztuje modelowego klienta 617 zł rocznie.

Główną zaletą Konta Rozsądnego Alior Banku jest możliwość otrzymania 5% (3% – od marca br.) zwrotu wartości wydatków na zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach. Aby z niej skorzystać, wystarczy co miesiąc otrzymywać na swoje konto wpływ z tytułu

wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium z uczelni w dowolnej wysokości. Maksymalna kwota zwrotu wynosi 50 zł miesięcznie i 400 zł rocznie.

Właściciele Konta Rozsądnego, którzy otrzymują regularne wpływy, nie płacą za prowadzenie rachunku. Mogą także bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz z krajowych przelewów internetowych.

Bank Konto Punkty
1 Alior Bank Konto rozsądne 86,3
2 ING Bank Śląski Konto z Lwem Direct 84,1
3 Alior Sync Konto osobiste 80,9
4 Getin Online Konto Tanie Zakupy 79
5 mBank eKonto z darmowymi bankomatami 78,2
6 Bank Millennium Dobre Konto 77,1
6 Raiffeisen Polbank Konto Aktywne 77,1
8 Nordea Bank Konto Ulubione 76,7
9 Alior Bank Konto osobiste 74,8
9 Nordea Bank Konto Nordea Spektrum 74,8
Tabela: Najlepsze konta osobiste 2014, miejsca 1-10, źródło: Money.pl

Odzwierciedleniem atrakcyjnej oferty Alior Banku adresowanej do klientów indywidualnych jest fakt, że wśród 10 najlepszych rachunków osobistych w rankingu portalu Money.pl znalazły się również konto osobiste Alior Sync, sklasyfikowane na 3. miejscu oraz konto osobiste Alior Banku, które uplasowało się na 9. miejscu zestawienia.

Szczegółowe informacje o ofercie kont osobistych w Alior Banku są dostępne na stronie: www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych